Zahraničí

Drama v nemocnici. V pokoji, kde spaly matky s miminky, se zřítila omítka

V Univerzitní nemocnici Martin na Slovensku se zřítil strop na gynekologicko-porodnickém oddělení. Omítka spadla v noci, když na pokoji spaly dvě matky s miminky. Kusy stropu je naštěstí nezasáhly a nikomu se nic nestalo. Potvrdila to mluvčí nemocnice Katarína Kapustová.

Po zřícení omítky ze stropu se oddělení gynekologie přesunulo do nového chirurgického pavilonu a porodní oddělení se přesunulo do prostorů otorinolaryngologické kliniky.

Mluvčí nemocnice Katarína Kapustová zpravodajskému webu tvnoviny.sk řekla, že jde pouze o dočasné řešení, zatímco bude probíhat plánovaná oprava horké vody.

Kapustová nešťastnou událost vysvětlila tím, že pára unikající z poškozeného horkovodního potrubí pronikla stoupačkami do podhledu oddělení, kde způsobila zvlhnutí a odpadnutí stropní omítky. 

Související obsah

"Došlo k přetížení konstrukce kazetového podhledu na jednom z pokojů porodnice a k jeho následné destrukci. Odpadlý podhled nezpůsobil zranění, ale v zájmu bezpečnosti pacientek se nemocnice rozhodla celé oddělení dočasně přestěhovat do náhradních prostor," řekla TV Markíza Kapustová.

Nemocnice podle mluvčí za poslední tři roky investovala asi 1,5 milionu eur na rekonstrukci pavilonů, komunikací i inženýrských sítí. "Reálný stav jednotlivých budov nemocnice odpovídá jejich věku. Vedení UNM věří, že situaci definitivně vyřeší výstavba nové univerzitní nemocnice, kterou by měli postavit do pěti let," dodala Kapustová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz