Zahraničí

Podivný přístup královny: Meghan dovolila něco, co Kate nikdy nemohla

Podivný přístup královny: Meghan dovolila něco, co Kate nikdy nemohla
Zdroj: Profimedia

Velkého privilegia se dostalo vévodkyni Meghan, když ještě byla s královskou rodinou zadobře. Zatímco její švagrová vévodkyně Kate nemohla trávit s královskou rodinou Vánoce, dokud si ji princ William nevzal za ženu, v případě Meghan královna udělala výjimku a pozvala ji na rodinnou oslavu Vánoc ještě předtím, než se s princem Harrym vzali.

Meghan se tohoto privilegia dostalo v roce 2017. Královna Alžběta II. ji pozvala na tradiční rodinnou oslavu Vánoc na zámek Sandringham. Ta je ale vyhrazena obvykle jen pro ty, kteří přímo do rodiny patří. Nesezdaní partneři mají smůlu.

To se stalo i vévodkyni Kate. Ta se Vánoc v Sandringhamu poprvé zúčastnila až v roce 2011 jako manželka prince Williama. Pozvání nedostala ani v roce 2010, kdy již byli s Williamem zasnoubení a chystala se velká královská svatba.

To Meghan mohla na oslavu půl roku před veselkou, připomíná Daily Mirror. Odhalily to fotografie z cesty členů královské rodiny na mši.

Zdá se, že královna Alžběta se rozhodla v posledních letech od dodržování tradic mírně upustit. V roce 2019 si princezna Beatrice, další z královniných vnuček, mohla vzít na oslavu Vánoc svého snoubence Edoarda Mapelliho Mozziho, za něhož se provdala o půl roku později.

Související obsah

​Před letošní oslavou Vánoc se ani tak neřeší, jestli někdo dostane výjimku a bude moci přijít, přestože není přímo členem královské rodiny, ale hlavně to, jestli vůbec oslava bude. Královna se totiž zotavuje ze zdravotních obtíží.

Pětadevadesátiletou panovnici trápily bolesti zad. Podle Mirroru už ale svým příbuzným dala vědět, že je na tom natolik dobře, že rozhodně chce oslavu uspořádat. I tak to pro ni budou smutné svátky. Poprvé je bude trávit bez svého manžela prince Philipa, který zemřel letos v dubnu.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz