Videoreportáž

Přibylo 18 a půl tisíce nakažených. Klesl počet hospitalizovaných

V České republice včera přibylo 18 a půl tisíce nově nakažených koronavirem. Je to o třetinu méně než v minulém týdnu. Klesl také počet lidí, kteří jsou kvůli covidu v nemocnicích, aktuálně jich tam leží necelých sedm tisíc, ve vážném stavu je jich asi tisícovka. Reprodukční číslo dosahuje hodnoty 0,95. Relativně nejlépe je na tom Karlovarský kraj, naopak nejhůře kraj Zlínský.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz