Domácí

Řidič v České Lípě srazil chodce a ujel. Stalo se to tam potřetí za krátkou dobu

Policie vyšetřuje další případ muže sraženého na přechodu pro chodce u České Lípy. V krátké době je to už potřetí, kdy někdo srazil chodce, neposkytl mu pomoc a ujel. Tentokrát je řidič podezřelý, že byl opilý. Navíc měl zákaz řízení. Situaci zachytily bezpečnostní kamery.

Na přechodu zůstal ležet 70letý muž. Kolem něj se seběhli lidé, poskytovali mu první pomoc. Řidič sice zastavil, ale jen na okamžik, pak šlápl na plyn a zmizel.

"Na otázku, proč muži neposkytl první pomoc, řidič odpověděl, že se mu chodec zdál být v pořádku. Jeho zdravotní stav přitom vyhodnotil pouhým pohledem ze sedadla svého vozu, ze kterého ani nevystoupil," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Když ho policisté vypátrali, měl v krvi přes půl promile alkoholu. Vysvětlil to tím, že si po nehodě musel dát panáka. "V případě, že lékařské vyšetření prokáže, že řídil pod vlivem alkoholu, přibude mu další přestupek," upozornila mluvčí Baláková.

Související obsah

Podobná nehoda se stala i minulý týden. Řidič srazil 15letou dívku. "Žádná krev, prostě něco, šahám jí na nohu, ptám se: 'Je ti něco?' 'Ne, není nic, dobrý, je to v pohodě.' No tak co?" obhajoval se poté. Na námitku, že není lékař, odpověděl: "Heleďte se, ona šla domů a řekla to tam, takže ji to určitě nebolelo až tak."

A Česká Lípa potřetí. Auto srazilo 12letého kluka na kole. Řidič chlapci něco řekl a odjel pryč. Po výzvě v médiích se nakonec přihlásil policii.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz