Krimi

Policie už ví, kdo srazil 15letou dívku v České Lípě. ROZHOVOR s řidičem

Policie dopadla řidiče, který měl na českolipském přechodu pro chodce srazit 15letou dívku. Jak jste se ve čtvrtek mohli dovědět z Televizních novin, řidič sice zastavil, ale otřesené dívce nezavolal sanitku a nechal ji odejít domů. Štáb televize Nova s ním v pátek natočil rozhovor.

"Žádná krev, prostě něco, šahám ji na nohu, ptám se: 'Je ti něco?' 'Ne, není nic, dobrý, je to v pohodě.' No tak co?" popsal řidič, který dívku srazil, jejich rozhovor.

"Vy přece nejste lékař, abyste řekl, že ta dívka je v pořádku?" zeptal se štáb TV Nova. "Heleďte se, ona šla domů a řekla to doma, takže ji to určitě nebolelo až tak," reagoval řidič.

Související obsah

​"Dívka z místa nehody domů doslova dokulhala sama a do nemocnice na ošetření ji odvezla její matka," přiblížila následné události policejní mluvčí Ivana Baláková.

"Při tomto střetu osoba má stresovou reakci a nemusí vnímat bolest, proto je potřeba, aby na místě zasahovala záchranná služba. Může dojít k vnitřnímu poranění," objasnil mluvčí záchranářů Michel Georgiev.

Vypátrání auta

Odvysílaný záběr přes noc proměnil stovky diváků TV Nova v detektivy. Chtěli pomoci vypátrat řidiče, který měl dívku srazit. Jeden z nich auto ráno objevil při služební cestě.

"Ta Felicie má specifické ty černé blatníky. Mělo to ta rozbitá světla, tak jsem zavolal hlídku. Říkali, že mám postřeh," svěřil se muž, který auto odhalil, pro televizní štáb.

Automobil našla policie zaparkovaný před domem v Děčíně. Ani své přítelkyni řidič nic neřekl. Když jí televizní štáb video ukázal, auto hned poznala. "Tak to je konečná! Je to otřes! On odtamtud neměl co odjíždět. Měl ji hned odvézt do nemocnice. Je pravda, že on špatně vidí, tak za volantem by asi neměl být," vydechla zděšená přítelkyně.

Související obsah

​Policie už řidiče vyslechla. "Šestačtyřicetiletý řidič svou účast na dopravní nehodě přiznal," řekla Baláková. "My teď si vyžádáme lékařskou zprávu a řidiče s největší pravděpodobností čeká pokuta do 5000 korun a 7 trestných bodů. Pokud se bude jednat o těžší zranění, pak už řidiče čeká soud," zmínil vedoucí policejního dopravního inspektorátu v České lípě Martin Markl.

Řidič televiznímu štábu také prozradil, že se při řízení auta díval do telefonu, stejně jako dívka, kterou srazil.

rod, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz