Zajímavosti

Babica vyzkoušel recepty z TikToku a Instagramu, teď můžete i vy. NÁVOD

Sociální sítě TikTok a Instagram se jen hemží virálními recepty, které jsou hlavně o rychlosti. Pár z nich se pokusila uvařit reportérka Života ve hvězdách spolu s legendou české gastronomie Jiřím Babicou. Můžete si je zkusit sami, zaberou vám pár minut a stačí minimum surovin.

Mladí se snaží vyhledávat nejjednodušší a nejrychlejší recepty, kterými se plní sociální sítě. Rozhodli jsme se některá jídla z internetu také vyzkoušet. K ruce jsme přizvali kuchařského génia Jirku Babicu. 

Čokoládové jednohubky

Na první recept vám stačí jen tousty a mléčná čokoláda. Mezi dva krajíce vložíte kousky čokolády, vykrojíte skleničkou požadovaný tvar a z každé strany třicet sekund opečte na pánvi. Čokoláda se krásně rozteče a máme hotovo! 

Související obsah

"Rychlé recepty teď jedou celým světem," říká Babica, který před nedávnem vydal i knihu podobných receptů pro ty, co neumí vařit. Jeden ze svých oblíbených receptů nám dokonce připravil.

Babicovo dračí vejce

Budete potřebovat zralé avokádo, vejce, cibuli, česnek, papriku a sušenou cibulku. Chybět nesmí ani sůl a pepř. Avokádo rozpulte, dužinu vydlabejte a nasekejte na kousky. Stejně tak cibuli, česnek a chilli papričku. Směs pak vložte zpět do slupky, vyklepněte navrch vejce, zasypte zbytkem surovin a dejte do trouby na 10 min na 180 stupňů. 

Ultra rychlé sušenky

Recept, který zděsil i samotného Jirku Babicu. Skládá se z oříškového krému, mouky a mléka. Na internetu si nehrají na přesnost, takže ingredience dáváte od oka. Ze všeho vypracujte těsto, potom ho vytvarujte do sušenek a ty na pečícím papíře vložte do mikrovlnné trouby na 30 vteřin. "Něco podobného jsme dávali našemu morčeti," smál se výsledku Babica.

Anna Bábovská, pa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz