Zahraničí

Horor na raftingu v Africe. Na dívku se vrhnul krokodýl, snažil se ji stáhnout pod vodu

Horor na raftingu v Africe. Na dívku se vrhnul krokodýl, snažil se ji stáhnout pod vodu
Zdroj: dnevnik.hr

Britskou dívku Amelii agresivně napadl nilský krokodýl v Zambii. Nejdříve se zakousl do její nohy a vtáhl ji pod vodu. Měla štěstí, že vůbec přežila. Teď je na cestě zpět do Spojeného království.

Zábavný rafting s rodinou se pro osmnáctiletou Amelii Osborn-Smithovou proměnil v boj o život. Nebezpečný krokodýl číhal na svou oběť v řece Zambezi v Zambii. A dívka nešťastnou náhodou skončila ve vodě. Zvíře se po ní hned vrhlo a snažilo se ji stáhnout pod hladinu. "Dcera bojovala velmi statečně a nevzdávala se," řekl její otec pro BBC News.

Rychlá pomoc celé posádky predátora zastrašila. Amelii okamžitě vytáhli zpět na loď. Dívka vyvázla se zlomenou nohou, vykloubenou kyčlí a těžkým zraněním pravé nohy.

Související obsah

​Ostatní účastníci výpravy spojili síly a zajistili první pomoc. "Amelie zůstala klidná po celou dobu. Všichni byli překvapení, že se ani nerozbrečela," dodal otec. Amelii helikoptérou transportovali do nemocnice v Livingstonu. Pak byla převezena do hlavního města Lusaky, kde jí poraněnou nohu dokázali zachránit

Nyní ji čeká cesta do Británie, kde dostane speciální péči. Dívka má velké trauma a je utlumená prášky.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz