Další sporty

Alergie na koně je každodenní boj, smála se Kellnerová. V Praze chce na bednu

Má alergii na slámu, seno i koně, přesto se nevzdala své vášně a dnes patří k nejlepším parkurovým jezdkyním. A už v pátek se Anna Kellnerová představí na domácí půdě na Global Champions Prague Playoffs. Ještě předtím však byla hostem Snídaně s Novou, kde se rozpovídala o tom, jak při závodě bojuje s alergií, nebo třeba o vztahu lidí a koní.

Minulý týden strávila v Belgii, kde ladila poslední detaily. Dva dny před závody už jen udržuje formu, ale jak Kellnerová připomněla, na dráze nezáleží jen na ní, ale i na jejím čtyřnohém parťákovi. "Stane se, bohužel. Je to jako u lidí. Jezdec to může zjistit hned při rozehřívání, že kůň nemá formu nebo je unavený a necítí se dobře. Podle toho musíme reagovat, ale ne vždy se to povede," popsala Kellnerová.

Kůň je pro ni velkým parťákem. S kým ale radši tráví čas - s lidmi nebo se zvířaty? "Já to nejradši mixuji. Mám ráda jak čtyřnohé, tak dvounohé parťáky. Ale je to úplně jiný vztah, není tam komunikace, na kterou jsme my lidé zvyklí. Je to jiné a musí tam být větší důvěra," odpověděla česká jezdkyně.

Zdroj: profimedia.cz

​Nyní ji čeká výzva v podobě závodu světového parkuru v Praze. Kromě nabité konkurence bude v sedle bojovat i s alergií, navzdory které začala ve dvanácti letech jezdit. "Je to výzva, je to každodenní boj, ale musím to zvládnout," se smíchem přiznala dvojnásobná česká mistryně. 

A co vlastně Global Champions Prague Playoffs nabídne? Nejlepší parkuroví jezdci, skvělí koně, několik závodních kategorií a zkrátka záležitost, která se jen tak nevidí. Kellnerová se v sedle představí už ve čtvrtek, kdy ji čeká kvalifikace. Kompletní program najdete zde.

Mezi týmy jsou Prague Lions aktuálně na šestém místě. Na posledních závodech ve slovenském Šamoríně se umístili druzí. A před domácím publikem rovněž doufají v dobrý výsledek. "Náš cíl je se dostat do finále a ideálně se dostat na bednu," věří Kellnerová.

Související obsah

​Na vítěze čeká odměna v řádech milionů korun, a navíc body do prestižního celosvětového žebříčku, který rozhoduje i o účasti na olympijských hrách. Sen o startu pod pěti kruhy si Kellnerová splnila už letos v Tokiu, už ale vyhlíží i hry v Paříži.

Čtyři dny v pražské O2 aréně ale nebudou jen o parkuru. "Máme připravený pestrý program. Jednak vizuální show, pak umělecko-artistickou show, kterou opět režíruje Michal Caban. A také máme koňskou show a máme připravený horseball, což je něco mezi pólem a ragby. U nás je to novinka, uvidíme týmy Francie a Itálie," láká předseda organizačního výboru Jan Andrlík. "Já do ragby nepůjdu," ubezpečila Kellnerová.

Tématu jsme se věnovali i v Televizních novinách. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.