Domácí

Smutné Vánoce u Lauferů? Covid brání setkání příbuzných, dcera má ale plán

Smutné Vánoce u Lauferů? Covid brání setkání příbuzných, dcera má ale plán
Josef Laufer s dcerou Ester Zdroj: Profimedia

Letošní vánoční svátky v mnoha rodinách ovlivní epidemická situace a jinak tomu nebude ani u Lauferů. Za hospitalizovaným hercem chtěla dorazit část jeho příbuzných ze Španělska, covid jim ale cestování překazil. Dcera herce Josefa Laufera je však odhodlaná vše jak jemu, tak mamince vynahradit a dopřát oběma rodičům hezké Vánoce.

Covidová opatření pokročila a v tuto chvíli si nikdo netroufá odhadovat, jaká nařízení budou platit během následujících svátků. Ester Lauferová má už nyní ale jasno v jedné věci. Udělá vše, co jen bude v jejích silách, pro to, aby rodiče dopad veškerých omezení pocítili co nejméně.

Maminku i tatínka má Ester umístěné ve zdravotnických zařízeních. Herec, zpěvák a režisér Josef Laufer (82) leží v nemocnici už téměř dva roky. Loni v březnu podstoupil operaci srdce, objevily se ale komplikace a od té doby nekomunikuje se světem.

Když byli oba rodiče zdraví, Vánoce obvykle trávili všichni spolu. "Byli u mě a chystala jsem pro ně Štědrý den," svěřila se TN.cz Ester. Letos by je ráda oslavila jako vždycky a i když aktuální situace setkávání příliš nenahrává, Ester má celkem jasnou představu, jak mohou trávit čas opět pohromadě. 

Související obsah

"Pokud to situace umožní, mámu bych si vzala domů. Táta je v nemocnici. Ráda bych trávila část času s ním, část s mámou, stejně jako minulý rok. Ale záleží to i na covidových opatřeních," upozornila.

Právě epidemie koronaviru znemožnila setkání Lauferových s širší rodinou. "Naše rodina ve Španělsku by ráda přijela, ale kvůli covidu to nejde," vysvětlila Ester. "Příbuzní by sem jeli výjimečně kvůli tátovi na Vánoce, jinak slaví svátky doma. Ale mají starost," dodala s tím, že naposledy se s hercem viděli na koncertě k jeho 80. narozeninám.

Rodičům je ale připravena vše vynahradit. "Budu se snažit trávit čas s rodinou, jak nejlépe to půjde a jak mi to bude umožněno, tak to přizpůsobíme," ubezpečila.

Josef Laufer je herec, zpěvák i režisér. Diváci televize Nova ho mohou znát především z filmové série Kameňák, kde ztvárnil postavu Kohna. Laufer je také autorem známé písně Sbohem lásko, já jedu dál. Stojí také za vznikem dětského muzikálu Ostrov pokladů, který má naplánovanou premiéru na březen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz