Zahraničí

Majitel chtěl z domu vyhnat hady kouřem, vilu zničily plameny

Majitel chtěl z domu vyhnat hady kouřem, vilu zničily plameny
Zdroj: Profimedia

Velmi svérázný způsob, jak zbavit svůj domov obtížných plazů, si vymyslel majitel nemovitosti v Dickersonu v Marylandu v USA. Hady se rozhodl z domu vykouřit, ale díky jeho vlastní nedbalosti dům nakonec lehl popelem.

Bizarní příčinu požáru potvrdil CNN hlavní mluvčí hasičské a záchranné služby Montgomery County Pete Piringer. Několikapatrová vila o rozloze 10 000 čtverečních stop (930 metrů čtverečních) skutečně vzplála poté, co se z ní její majitel pokoušel vypudit hady. Podle jeho slov byli plazi trvalým problémem pro tohoto majitele i předchozího nájemce.

Piringer uvedl, že majitel použil k vytvoření kouřové clony zapálené uhlí, které však bylo umístěno příliš blízko hořlavých materiálů. Tato okolnost se nakonec ukázala jako fatální a vedla ke vzniku požáru. Hořet začalo v suterénu, odkud se požár rychle rozšířil do ostatních pater, načež plameny pohltily celý dům.

Související obsah

​Majitel domu navíc nebyl v době vypuknutí požáru doma a hasiče zalarmoval až jeho soused, který náhodou procházel kolem a zpozoroval kouř a zavolal linku 911. S plameny bojovalo 75 hasičů, kteří museli na místo v cisternách kyvadlově dovážet vodu, protože v okolí nebyly žádné požární hydranty.

Podle Piringera napáchaly plameny škodu za více než 1 milion dolarů. Podle veřejných záznamů byl dům nedávno zakoupen za 1,8 milionu dolarů. Hasičský sbor považoval incident za nehodu, protože při vyšetřování nebyly zjištěny žádné důkazy svědčící o úmyslném zapálení.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz