Zahraničí

Tělocvikářka zneužívala na záchodech studentku (16). Dostala dva roky

Tělocvikářka zneužívala na záchodech studentku (16). Dostala dva roky
Erin Hebblewhiteová | Zdroj: London Metropolitan Police Department

Dva roky má podle rozhodnutí britského soudu strávit ve vězení devětadvacetiletá učitelka Erin Hebblewhiteová. Odsoudili ji za zneužívání teprve šestnáctileté studentky. Mladá kantorka byla dokonce mezi favority na ocenění pro nejlepší učitele tělocviku.

Hebblewhiteová učila tělocvik na londýnské dívčí škole, kam chodí studentky ve věkovém rozmezí od 11 do 16 let. Jednu šestnáctiletou podle soudu ale zvrácená učitelka zneužívala. Dívka s ní dokonce na toaletách v restauraci přišla na svátek svatého Valentýna o panenství.

Podle státní zástupkyně Fiony Bryanová učitelka dívku tlačila "k dalším a dalším sexuálním aktům," včetně toho, že jí Hebblewhiteová zkoušela přimět k sexu na záchodech v obchodním domě Primark, uvedl podrobnosti od soudu deník Metro.

O vztahu učitelky a žákyně se začalo ve škole šuškat, vedení školy dokonce Hebblewhiteovou varovalo, aby si dávala pozor a "aby se nedostala do potíží".

Na vztah dívky s učitelkou přišli rodiče studentky, když dceři prohledali telefon a našli podezřelé textové zprávy. Policisté při domovní prohlídce objevili 400 snímků učitelky a její žákyně, včetně nahých fotek.

Související obsah

​Obhájkyně obžalované učitelky Bethany Rogersová řekla, že si její mandantka nemyslela, že dívku k něčemu nutí či že zneužívá svého postavení. "Teď uznává, že to hrálo roli. Je si vědoma bolesti, kterou způsobila a také toho, že to bude mít dlouhodobé následky. Ale její city k ní byly opravdové. Nicméně svojí sobeckostí a hloupostí si také zničila nadějnou kariéru," řekla obhájkyně. Hebblewhiteová byla dokonce ve finále ankety o nejlepší tělocvikářku roku.

Hebblewhiteová, která je původně z Austrálie, dostala dvouletý trest, deset let nesmí kontaktovat svoji oběť a také pracovat s dětmi. Obviněna byla hned z pěti trestných činů, které se týkaly ohrožování mravní výchovy dítěte, zneužití své pozice a sexu s nezletilou dívkou.

Související obsah

​"Vzhledem k počtu trestných činů, kterých jste se dopustila, vidím jako jediný adekvátní trest okamžité vězení," řekl soudce Neil Sanders, když nad Hebblewhiteovou vynášel rozsudek.

"Přečetl jsem si výpověď vaší oběti a mohu ji shrnout tak, že cítí vinu, zostuzení, má deprese, posttraumatickou stresovou poruchu a myšlenky na sebevraždu," dodal soudce. Mladá učitelka se po vynesení verdiktu rozplakala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz