Zahraničí

Výbuch sopky Semeru v Indonésii zabil 13 lidí, desítky dalších zranil

Sopka Semeru na indonéském ostrově Jáva vybuchla v sobotu odpoledne. Podle úřadů erupce zabila 13 lidí, z nichž se zatím podařilo identifikovat pouze dva. Desítky lidí jsou v nemocnicích s popáleninami. Informovala o tom agentura AP.

Výbuch sopky Semeru je druhý za posledních několik měsíců. Erupce vyvolala mezi lidmi velkou paniku a zanechala po sobě 13 mrtvých, dalších 57 lidí bylo hospitalizováno, z čehož 16 je ve vážném stavu.

Oběti výbuchu podle mluvčího Národní agentury pro zmírňování přírodních katastrof Abdula Muhariho zemřely kvůli těžkým popáleninám. Dalších sedm lidí z vesnice Curah Kobokan se stále pohřešuje, pátrání po nich znesnadňují doutnající trosky, píše agentura AP

"Domy ve vesnici byly poškozeny sopečnými úlomky a více než 900 lidí uprchlo do dočasných vládních úkrytů," řekl Muhari. Záchranářům se také povedlo přesunout do bezpečí deset lidí, kteří byli po erupci uvězněni v okolí místních dolů.

Související obsah

Erupci doprovázela bouřka a silný déšť, který okamžitě z padajícího popela vytvořil husté bahno komplikující záchranné operace. "Žhavý popel některé vesnice uvrhl do temnoty," řekl správce okresu Lumajang Thoriqul Haq.

Sopka Sumaru, která se tyčí do výše 3 676 metrů nad mořem, naposledy vybuchla letos v lednu a patří mezi téměř 130 aktivních sopek po celé Indonésii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz