Domácí

V Třineckých železárnách hořelo. Obyvatele města vyděsilo video

V Třineckých železárnách hořelo. Obyvatele města vyděsilo video
Ilustrační foto | Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Video, na kterém je zaznamenán údajný výbuch v železárnách, vyděsilo obyvatele Třince. Předpokládali, že se jedná o záznam z tamních Třineckých železáren. Tam ve čtvrtek ráno hořelo. Společnost ale popírá, že by tam došlo k explozi. "Z videozáznamu není možné určit, o jaký provoz se jedná, natož že je z naší huti," ohradila se proti videu firma.

Na sociálních sítích začalo kolovat video, které zachytilo výbuch. Lidé tvrdili, že bylo natočené ve Třineckých železárnách, tam ve čtvrtek brzy ráno hořelo.

"Díky bohu, že to nikoho nezabilo," napsal na facebooku jeden z obyvatelů Třince. "Štěstí, že tam nikdo nešel," oddechl si další v diskuzi.

Obyvatelé si mysleli, že vybuchla pec v tamních železárnách. To společnost popřela.

"Brzy ráno jsme měli v Třineckých železárnách požár na zařízení, které se jmenuje ohřívač větru, tento s označením 42. Jde o zařízení, které dmýchá horký vzduch do vysoké pece," uvedla mluvčí Petra Macková. Potvrdila to i policie Moravskoslezského kraje.

Související obsah

Zařízení se porouchalo a vlivem toho se podle firmy protrhl plášť. "Proto na snímku vidíte vysypané cihly vnitřní vyzdívky," vysvětlila mluvčí. "Pokud by vybuchla pec, byl by evakuovaný celý Třinec," dodala.

Ohřívač společnost vyřadila ihned z provozu a záležitost se prošetřuje. "Ke zranění našich zaměstnanců nedošlo," ujistila mluvčí Macková.

Po internetu se šíří toto video, které má zachycovat údajný výbuch ve Třineckých železárnách:

 "Z videozáznamu není možné určit, o jaký provoz se jedná, natož že je z naší huti," uvedly ale Třinecké železárny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz