Domácí

Bývalý prezident Václav Klaus si zlomil kotník. Uklouzl na ledu v Krkonoších

Bývalý prezident Václav Klaus si zlomil kotník. Uklouzl na ledu v Krkonoších
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Exprezident Václav Klaus má zlomený kotník a musí používat francouzské hole. O víkendu se totiž procházel v Krkonoších a uklouzl na ledu. Zlomeninu si nechal ošetřit ve Fakultní nemocnici Bulovka. O zranění bývalého prezidenta informoval deník Blesk.

Bývalý prezident Václav Klaus řeší další zdravotní problém. Po komplikacích s vysokým tlakem a žaludečními problémy, kvůli kterým strávil v září více než týden v Ústřední vojenské nemocnici, má zlomený kotník. Deníku Blesk to řekl mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka.

Související obsah

"O víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a přivodil si lehkou zlomeninu kotníku," informoval Macinka s tím, že zlomeninu exprezidentovi ošetřili ve Fakultní nemocnici Bulovka. Léčba zranění zahrnuje ortézu, francouzské hole a klidový režim, který musí Klaus dodržovat.

Letos v polovině září Klaus strávil několik dní v Ústřední vojenské nemocnici kvůli vysokému tlaku, ke kterému se pak přidaly i žaludeční problémy. Po skončení hospitalizace Klaus zamířil rovnou do Institutu Václava Klause a začal pracovat.

Po několika dnech se ale do nemocnice vrátil, protože se mu znovu objevily problémy s vysokým tlakem. Starali se o něj lékaři na urologické klinice. Podle zmíněného deníku Klause blíže nespecifikovaný urologický problém trápil až do minulého týdne, kdy dokončil jeho léčbu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Krátká zpráva

Nikdo z vlády na olympiádu nepojede, oznámil premiér Fiala

Na jednání s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem jsem potvrdil, že na olympiádu v Pekingu nepojedu já ani nikdo jiný z vlády, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Podle jeho slov se tak Česká republika připojí k většině zemí EU a k USA, kteří zástupce na olympiádu nevyšlou.

Píše se na Deník.cz