Domácí

Domácnosti čeká další zdražování, od nového roku si připlatí za vodu

České domácnosti čeká další zdražování. Od nového roku si připlatíme kromě elektřiny a plynu také za vodu. Některé vodárenské společnosti už oznámily zvyšování cen vodného a stočného, někde si domácnosti připlatí téměř o desetinu. Nejvíce mají zdražit na severu Čech a na Pardubicku.

Těsně před koncem roku postupně a velmi pomalu přistupují ke zvyšování cen vodárenské společnosti z různých koutů Česka. Zatím nejvíc si připlatí obyvatelé Ústeckého a části Libereckého kraje.

"Obyvatelé za dodání tisíce litrů vody a vyčištění stejného množství zaplatí 112 korun, a to včetně  daně,“ řekl mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Mario Böhme.

Související obsah

​Dosud se na severu Čech platilo o 8 korun méně. Čtyřčlenná rodina si podle prvních propočtů ročně připlatí za vodu tisícovku. A zdražovat se bude také v Pardubicích, a to o 7 procent. Kubík vody bude stát nově 105 korun.

Sever Čech a Pardubicko v tom pochopitelně nejsou sami. Zdražuje se po celém Česku. A téměř každý den se teď přidávají další a další lokality. Průměrná spotřeba na člověka vychází v Česku na 92 litrů denně. Už několik let se průměr téměř nepohnul, podle odborníků už domácnosti nemají kde šetřit.

Třeba mytí nádobí ve dřezu spotřebuje až 70 litrů, myčce k tomu stačí jen okolo 10 litrů vody. Kapající kohoutek spotřebuje okolo 24 litrů denně, protékající záchod pak klidně až stovky litrů.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz