Domácí

S čerstvým řidičákem a opilá bourala, při nehodě zemřela spolujezdkyně

Mladá řidička měla vážnou nehodu v neděli v noci ve Středočeském kraji. Při nehodě se zranila, její spolujezdkyně ale nepřežila. Další smrtelná nehoda se stala v Libereckém kraji, kde se srazil sypač a osobní auto.

Zřejmě nepřiměřená rychlost a pravděpodobně i počasí stojí za vážnou nehodou, která se stala v neděli kolem čtvrt na jedenáct v noci na Příbramsku nedaleko nádrže Orlík. Osmnáctiletá řidička narazila s osobním autem do stromu.

"Zraněná řidička byla letecky přepravena do pražské nemocnice," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Později upřesnila, že řidička měla pozitivní test na alkohol, v krvi měla přes jedno promile. Podle záchranářů se u řidičky jednalo o středně těžké poranění, stěžovala si na bolest hrudníku a břicha.

Související obsah

​Vedle řidičky seděla o pět let starší spolujezdkyně. Ta však náraz do stromu nepřežila. Dvojice jela od Koubalovy Lhoty směrem na Klenovice.

​Srážka v Libereckém kraji

Záchranáři vyjeli v šest ráno k dopravní nehodě blízko Sosnové na Českolipsku. Došlo tam ke srážce osobního a nákladního auta. Dopravní nehodu s nejvyšší pravděpodobností zavinilo počasí a nepozornost řidičů.

Prvotní zprávy uváděly, že se zranil jeden člověk. Jeho zranění ale byla tak vážná, že zemřel, což potvrdili také záchranáři. Další vyšetřování odhalí bližší podrobnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz