Počasí

Přehled počasí na týden: Milovníky slunce předpověď nepotěší

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) připravil předpověď počasí na následující týden. Má se objevovat sněžení a mrazy, slunečního svitu si Češi moc neužijí.

Pondělí

Hned ze začátku týdne je třeba počítat s oblačností a občasným sněžením, a to hlavně na východě Česka a na horách na severu, kde může sněžit častěji. V noci mohou teploty klesnout na +1 až -3 °C, na západě až na -5 °C, naopak přes den se nejvyšší teploty budou pohybovat mezi -1 a +3 °C, v 1 000 metrech nad mořem bude -5 °C. Bude vát mírný severozápadní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, na západě slabý vítr do 4 m/s. "V noci se zejména v Čechách a na Vysočině bude místy tvořit náledí nebo zmrazky," uvedl ČHMÚ.

Úterý

Příliš se nerozjasní ani v úterý. Celý den má být oblačno až zataženo, jen místy polojasno. Na horách se mohou objevit sněhové přeháňky. Přes den bude v Čechách od západu ojediněle sněžit. Ráno a v noci se může tvořit náledí nebo zmrazky.

"Nejnižší noční teploty budou -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, na severovýchodě kolem -2 °C. Bude vát slabý severozápadní až severní vítr, v Čechách postupně jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s," popsal ČHMÚ.

Související obsah

Středa

Milovníky slunce nepotěší ani středa. Opět má být oblačno až zataženo, na východě ale i polojasno. Ojediněle má sněžit, hrozí i mrznoucí mlhy. V noci mají teploty spadnout na -2 až -6 °C, pokud ale nasněží a bude jasné nebe, tak mohou klesnout až na -10 °C. V noci a ráno se mohou tvořit zmrazky a náledí. Přes den lze očekávat nejvýše -2 až +2 °C. Vát bude napřed slabý, později mírný jihovýchodní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě místy s nárazy kolem 15 m/s.

Čtvrtek

Zatažené a oblačné nebe předpovídá ČHMÚ také na čtvrtek. Na Moravě, ve Slezsku a místy i v Čechách má sněžit, pod 400 metry nad mořem budou srážky smíšené. "Nejnižší noční teploty budou -1 až -5 °C, na severovýchodě až -7 °C. Nejvyšší denní teploty budou -1 až +3 °C. Bude vát mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, který se bude měnit na jihozápadní a bude slábnout," sdělil ČHMÚ. V noci a ráno se mohou tvořit zmrazky a náledí.

Zdroj: ČHMÚ

​Pátek

Závěr pracovního týdne bude zatažený až oblačný, místy ale může být přechodně polojasno. Místy hrozí sněhové přeháňky a sněžení, zpočátku dne mohou být četnější, pod 400 metry nad mořem i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se mají pohybovat mezi -1 a -5 °C. Pokud bude nasněženo a bude zmenšená oblačnost, mohou teploty klesnout k -8 °C. Přes den se mohou teploty vyšplhat na -1 až +3 °C. V noci a ráno dejte pozor na náledí a na zmrazky. Bude vát slabý proměnlivý vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Víkend a pondělí

Na konci tohoto a na začátku příštího týdne má být zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Může se objevit sněžení a sněhové přeháňky, ale i srážky dešťové a mrznoucí.

"Nejnižší noční teploty budou -1 až -6 °C, o víkendu při přechodně zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty budou -2 až +3 °C, v závěru v Čechách místy až +6 °C," shrnul ČHMÚ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz