Domácí

Lyžařská sezóna se pomalu rozjíždí, počasí přeje technickému zasněžování

Počasí na horách momentálně přeje technickému zasněžování, a tak se pomalu rozjíždí lyžařská sezóna. Už několik týdnů se ale třeba lyžuje ve středočeském Monínci a další areály se chystají zahájit provoz v nejbližších dnech.

V současné době to vypadá, že tak tragicky krátká sezóna jako vloni, kdy se lyžovalo pouhých šest dnů, letos nehrozí. Počasí totiž přeje tomu, aby sněhová děla tvořila sníh na maximum.

Například v Deštném zahájí sezonu už příští víkend. Některé skiareály už provoz zahájily v pátek nebo se na to chystají od soboty. Více než tři kilometry sjezdovek mohou od páteční rána brázdit také první lyžařští nedočkavci v Jánských Lázních, kde je podklad složený z přírodního a technického sněhu.

I na čerstvém horském vzduchu si ale skipas koupíte, jen pokud splňujete protikoronavirová opatření. "Buď očkování, nebo potvrzení o prodělaném covidu," informoval zástupce skiareálu na Černé hoře Petr Hynek.

Související obsah

Dětem do 18 let stačí i PCR test ne starší tři dny. A pokud chcete ušetřit a vyhnout se frontám, doporučuje se skipas si objednat dopředu a pak vyzvednout v automatu.

Už o víkendu se chystají rozjet provoz také na Klínovci, na šumavské Kvildě, na Dolní Moravě nebo v Ramzové. A rozjezd lyžařské sezony využívají lidé k obsazování posledních volných rezervací k ubytování.

Související obsah

​"Bohužel vláda vyhlásila pseudo lockdown a zakázala PCR testy, takže se ty rezervace zastavily, ale co se týká Vánoc a Silvestra, tak ta obsazenost je velice slušná," nechal se slyšet Martin Jandura ze Špindlerova Mlýna.

Zatím se lyžuje za ceny vedlejší sezony, i ty stejně jako ty v hlavní sezoně letos podražily v průměru o 5 až 10 procent.

Reportér Filip Pultar ukázal, jak vypadá situace v Orlických horách:

Jan Houška, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz