Zahraničí

Střet při setkání francouzského kandidáta. Aktivisty někdo zbil

Kontroverzní kandidát na francouzského prezidenta Éric Zemmour ohlásil na svém prvním předvolebním vystoupení vznik nové politické strany. Proti jeho kandidatuře v Paříži protestovaly tisíce lidí. Média Zemmoura označují jako krajně pravicového.

První setkání a hned první střety. Aktivisty, kteří mají na svetrech nápis "Ne rasismu!", vyvedla zbité ochranka ven. Údajně na ně měli zaútočit právě přívrženci kandidáta Érica Zemmoura.

"Myslela jsem, že máme právo se vyjádřit. Myslela jsem si, že žijeme v demokracii, takže můžeme říkat, co chceme, a nebude to mít žádné fyzické následky. Jsme mírumilovní aktivisté," prohlásila jedna ze zbitých žen.

Politika označují za rasistu. V Paříži proti němu protestovaly tisíce lidí. Nelíbí se jim, že by v čele Francie měl stát muž, který je podle nich rasista a islamofob. Sám Zemmour ale obvinění odmítá.

"Ne, ne, samozřejmě, že nejsem rasista. Ne, ani vy nejste rasisté. Jediné, co chceme, je bránit naše dědictví. Hájíme naši zemi, naši vlast, dědictví našich předků a dědictví, které svěříme našim dětem," tvrdí kandidát.

Související obsah

Na srazu oznámil mimo jiné vznik nové politické strany, která se bude jmenovat Reconquête (neboli Znovudobytí).

"Příští prezidentské volby měly být formalitou pro dalších pět let ‘macronismu‘. Francie měla dál tiše mizet do historie a Francouzi měli tiše zmizet v zemi svých předků," myslí si Zemmour.

Do popředí politické scény se dostal v posledních měsících, kdy se důrazně vyslovoval proti islámu a migraci. I když v průzkumech stále vede současný prezident Emmanuel Macron, Zemmour se pře o druhé místo s pravicovou Marine Le Penovou.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz