Domácí

Zoo vyzývá Čechy, aby nekupovali živé kapry. Prý trpí. ANKETA

Zoo vyzývá Čechy, aby nekupovali živé kapry. Prý trpí. ANKETA
Zdroj: profimedia.cz

Kapři v kádích trpí! Tvrdí to vedení Zoologické zahrady Tábor, které zároveň na sociálních sítích vyzývá Čechy, aby si letos tradičního kapra na štědrovečerní stůl nekupovali živého.

S blížícím se Štědrým dnem se začnou v ulicích měst objevovat kádě plné živých kaprů. Táborská zoologická zahrada ale vyzývá lidi, aby letos živé kapry nekupovali. Její vedení chce, aby je Češi nekupovali ani v následujících letech. 

"Jako každý rok, i letos vás žádáme, nekupujte živé kapry. Ryby totiž neskutečně trpí a je velmi smutné, že tomuto utrpení často musí přihlížet i malé děti," píše na svých facebookových stránkách táborská zoo.

Související obsah

Podle vedení zahrady rybám ubližuje mimo jiné nešetrný převoz a také velké množství ryb v kádích během prodeje. Nevhodná je pak i další manipulace s nimi, když si kupující kapra odnášejí domů jen v tašce.

Zoo na svých stránkách dále uvádí, že pokud kapr transport přežije, čeká na něj vana naplněná vodou s chlórem. Ten může rybám poškodit kůži i nervovou soustavu. Voda ve vaně bývá také zpravidla o několik stupňů teplejší než ve venkovní kádi, což může pro ryby představovat teplotní šok.

Táborská zoo dále upozorňuje, že řada lidí neví, jak ryby doma správně zabít a ty kvůli tomu umírají dlouho. Na konci příspěvku je výzva, aby se lidé přidali k otevřenému dopisu novému ministrovi zemědělství, kterým by měl být lidovec Zdeněk Nekula. Autoři dopisu budoucího ministra žádají, aby toto nešetrné zacházení s rybami ukončil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz