Domácí

Vánoční kapr bude dražší a menší. Lidé si ho ale stejně dají

Navzdory státnímu svátku si rybáři v Lázních Bohdaneč na Pardubicku na čtvrtek naplánovali výlov rybníka. Začali už za svítání a pro příchozí připravili i ochutnávku rybích specialit. Ne úplně dobrou zprávou ale je, že vánoční kapr prý podraží a může být i menší než obvykle.

Ještě se ranní slunce nevylouplo z mlhy a rybáři už dřeli jako v posilovně. Vypouštění rybníka trvalo měsíc a všichni si dávali pozor, aby nečekaně nepustili po proudu přívalovou vlnu.

"Probíhá rekonstrukce mostu na Živanice. Je to delikátní práce s vodou, abychom tu stavbu nezatopili," popsal vedoucí výlovu Adolf Vondrka. Voda má osm stupňů Celsia a někteří v ní byli po prsa i dvě hodiny.

Rybáře trochu štval ochočený kormorán. Do poslední chvíle seděl na hladině a plašil ryby. "Byla nás přesila, zvládli jsme to," hlásili rybáři.

"Nejvíc mě bavilo, jak jsem se mohl koukat na vyndávání," uvedl jeden z návštěvníků. Spousta z nich jezdí na akci každoročně. "Je to zajímavé," pochvaloval si další.

Mezi kapry uvázla kapitální štika a taky candát, oba druhy v rybníku loví plevelné ryby. O kus dál se už na úlovky stála fronta.

Související obsah

Flašinetář hrál lidem k jídlu. Voněla rybí polévka s kořenovou zeleninou, kapr na bylinkovém másle a pstruh na grilu.

Zájem o ryby prý prudce vzrostl. Pomohl tomu hodně i covid-19, protože lidé se stravovali doma a chtěli jíst zdravě. Vánoční kapr bude letos o pětinu dražší, kilo vyjde na 130 korun, protože se skoro o polovinu zdražily obiloviny používané jako krmivo.

"Na tom jednom kapru nezchudnu. Cena nás určitě neodradí," říkají ale lidé.

Chladné jaro mělo vliv na přírůstky. Oproti normálu jsou ryby o osm centimetrů kratší a o třicet deka lehčí. Berme to ale pozitivně. Menší tedy bude i kost, která může o štědrovečerní večeři uváznout v krku.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz