Zahraničí

Papež František se zlobí na EU. Nelíbí se mu zacházení s migranty

Papež František se zlobí na EU. Nelíbí se mu zacházení s migranty
Zdroj: Profimedia

Papeži Františkovi se nelíbí postoj Evropské unie vůči migrantům, kteří na starý kontinent přicházejí. Řekl to v rámci svého projevu na řeckém ostrově Lesbos.

Papež František navštívil ostrov Lesbos. V roce 2016, kdy byla migrační krize v Evropě na vrcholu, byla jedna z nejhorších situací právě na řeckém ostrově. Přesto, že od té doby uplynulo již 5 let, podle papeže se toho na ostrově změnilo jen velmi málo.

I přesto, že je proud migrantů, kteří do Evropy přicházejí, mnohonásobně slabší než v roce 2016, lidé stále podstupují nebezpečnou cestu s vidinou lepšího života v Evropě. V listopadu se na člunu v Lamanšském průlivu utopilo 27 lidí, mezi nimi byly ženy a děti. Velmi vážná je i situace s migranty u bělorusko-polských hranic. Podle papeže Františka je řešení migrační otázky ze strany evropských lídrů tragické, píše deník Express.

Související obsah

Podle papeže si mnoho Evropanů myslí, že se jich tento problém netýká. "Historie nás učí, že pouze úzký vlastní zájem a nacionalismus vedou ke katastrofálním následkům," řekl nejvyšší představitel katolické církve.

Papež rovněž označil lhostejný přístup k migrantům jako "ztroskotání civilizace".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz