Krimi

Mikuláš naruby: Zloděj se vlámal do pražské školky, přistihli ho policisté

Mikuláš naruby: Zloděj se vlámal do pražské školky, přistihli ho policisté
Zdroj: Policie ČR

Pořádnou spoušť po sobě zanechal lupič, který se vloupal do mateřské školy na Praze 2. Policie ho přistihla přímo při činu, když vykrádal patro. Může dostat až dva roky vězení.

Vyloupení mateřské školy si podezřelý podle policie naplánoval na noc ve čtvrtek 2. prosince. Dovnitř se dostal skrze vypáčené okno v zahradě a začal prohledávat prostory v přízemí a v prvním patře. Nepřišel však vzpomínat na dětská léta. Místo toho hledal, co by se dalo sebrat.

Přerostlého předškoláka nahlásila policii sousedka, která si všimla pohybu v zavřené školce. Policie pachatele po krátké honičce v chodbách dopadla. "Během ohledání místa činu nalezli policisté venku u plotu několik věcí, které si tam připravil. Odnést je ale už nestačil," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související obsah

Muž není pro policii neznámý, kvůli vloupání už ho několikrát prověřovali. 24letému kriminálníkovi se okrádání předškoláků může nehezky vymstít. "Za krádež mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," doplnil Rybanský.

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz