Počasí

Na Evropu míří bouře Barra. Výrazně ovlivní i počasí v Česku

K Irsku v úterý míří bouře Barra. Zasáhnout by měla i sever Anglie a Skotsko. Země se tak chystají na silný vítr. Okluzní fronta, která s bouří souvisí, ovlivní i středeční počasí v Česku. Bude oblačno až zataženo a místy má slabě sněžit.

Bouře Barra, která v úterý míří ze západu na Evropu, ovlivní i počasí v Česku. "Okluzní fronta spojená s hlubokou tlakovou níží, která přináší nad Irsko bouři Barra, dorazí od západu do Česka během středečního odpoledne," uvedla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Právě okluzní fronta změní středeční počasí v České republice. "Přinese další přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a místy slabé sněžení," informovala Honsová.

Související obsah

Zejména na Českomoravské vrchovině a na horách má vítr zesílit, v nárazech dosáhne rychlosti až 70 km/h. "Zejména v Krušných horách se tak mohou ojediněle tvořit sněhové jazyky," varovala Honsová.

V Irsku se očekává vítr s nárazy o rychlosti až 130 km/h. Je pravděpodobné, že pobřeží zaplaví voda. Ve 12 tamních okresech jsou proto zavřené školy. Informaci přinesla stanice BBC.

Jaké bude počasí v Česku tento týden? Podívejte se na rozhovor s konzultantkou počasí Dagmar Honsovou:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudyho Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz