Zahraničí

Už za pár hodin si můžete pronajmout slavný filmový dům. Kdo v něm řádil?

Už za pár hodin si můžete pronajmout slavný filmový dům. Kdo v něm řádil?
Zdroj: Profimedia

Zážitek, po kterém prahnou všichni fanoušci komedie Sám doma, je tady. Noc v legendárním domě, kde osmiletý Kevin McCallister proháněl lupiče, bude v nabídce portálu Airbnb pouze dnes večer. A za neuvěřitelnou cenu.

Letos v květnu se v deníku Chicago Tribune objevil inzerát, že je slavný dům na prodej za 2,4 milionu dolarů. Majitelé John a Cynthia Abendshienovi si mysleli, že najdou kupce i přes vysokou cenu. To se zřejmě nepodařilo, a tak ho teď manželé poskytují k pronájmu.

Dvoupatrové sídlo z červených cihel stojí ve vesnici Winnetka, která je nejbohatší vesnicí v Illinois a také jedním z pěti nejlepších míst pro život v Americe. Zájemci o netradiční nocleh si mohou rezervovat pouze jediný termín, a to z neděle na pondělí 13. prosince. Cena je neuvěřitelná. V přepočtu je to 567 korun na hlavu.

Podívejte se do galerie, jak vypadá dům z filmu Sám doma v současnosti:

​Pokud se na vás usměje štěstí a budete první, na proslulé adrese na předměstí amerického Chicaga se můžete ubytovat ještě se třemi kamarády. Po příjezdu vás osobně přivítá herec Devin Ratray, představitel Buzze, staršího bratra hlavního hrdiny. Součástí balíčku je i slavnostní večeře, kterou si malý Kevin ve filmu připravil, a to těstoviny se sýrem. O podrobnostech informovala stanice NBC Chicago.

Související obsah

​Dům nabízí řadu možností, jak v něm strávit čas a nasát předvánoční atmosféru. Pořád je uvnitř například schodiště se zábradlím, po kterém se filmový Kevin klouzal dolů. Film Johna Hughese z roku 1990 připomínají na zdi i fotky herců, kteří ztvárnili členy McCallisterovy rodiny. 

Nejrychlejší zájemce bude mít k dispozici 14 místností. Celé západní křídlo zabírá čtyřpokojový apartmán, kde je obývací pokojem s mramorovým krbem. V domě jsou čtyři další ložnice s koupelnami, jedna z nich je v podkroví. Součástí sídla jsou také další dva velké apartmány. V prvním patře je pracovna s verandou.

Možnost rezervace ubytování se všem filmovým nadšencům naskytne přes Airbnb v úterý 7. prosince přesně ve 13 hodin místního času (20:00 SEČ). 

Jak se za třicet let změnila paní MCCallisterová, se podívejte v ukázce nového seriálu, který můžete sledovat na Voyo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudyho Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz