Krimi

Cimický má jít po obviněních ze znásilnění na detektor lži, vyzývá spolek

Známý psychiatr Jan Cimický, kterého kvůli výpovědím několika žen o sexuálních útocích vyšetřují kriminalisté, by se měl podrobit vyšetření na detektoru lži. Vyzývá ho k tomu spolek Nepromlčíme. Ten zároveň zveřejnil dosud nepublikované video, na němž Cimický mluví o schopnostech polygrafu zachycovat nepravdy.

Mezi ženami údajně zneužitými Cimickým měly být především jeho pacientky, sexuální útoky se prý odehrávaly i za dveřmi jeho ordinace. Renomovaný psychiatr to popírá. Spolek Nepromlčíme ho chce poslat na detektor lži.

"Nabízíme tímto řešení neúnosné situace, kdy byl renomovaný psychiatr již z mnoha stran obviněn ze sexuálního násilí: vyzýváme MUDr. Cimického, aby podstoupil vyšetření na polygrafu! Má tak šanci vyvrátit obvinění vznesená proti jeho osobě a zároveň smazat stín, který vrhl na celou českou psychiatrii," uvedl spolek na facebooku.

Redakce TN.cz shání jeho reakci na výzvu, Cimický však nebere telefon ani neodpovídá na SMS.

Související obsah

Sám na dosud nepublikovaném videu popisoval, jak detektor funguje a jaké má přínosy. "Pokud je to pachatel, který nechce přiznat nějaký zločin a nebude dostatečně silná osobnost, tak v okamžiku položení otázky se tam podvědomé prvky, třeba zrychlení tepu, projeví," prohlásil v minulosti.

Kauzu spustila 28. října dcera zpěvačky Nadi Urbánkové Jana Fabiánová na protest proti státnímu vyznamenání pro Cimického.

Hrozba elektrošoky

"Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let. Podle mého názoru měl MUDr. Jan Cimický již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i nadále mlčet," napsala tehdy Fabiánová. Vzápětí se ozvaly další ženy, jednu z nich měl Cimický k sexu nutit pod pohrůžkou elektrošoků.

Související obsah

Psychiatr několik dní obvinění popíral. Pražští policisté případ 9. listopadu začali vyšetřovat, o den později Cimický oznámil, že vyznamenání nepřevezme. Nařčením se prý brání, nechce tak ale činit veřejně.

"Pražští kriminalisté se na základě zveřejněných informací v médiích zabývají případem sexuálního obtěžování pacientek lékařem z Prahy 8, ke kterému mělo docházet v minulých letech až do současné doby. Prosíme touto cestou možné poškozené ženy a svědky, aby se ozvali přímo vyšetřovateli na telefonní číslo 603 457 989," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz