Zajímavosti

Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí

Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí
Zdroj: Profimedia

Aplikace WhatsApp přišla s novinkou, která má podle společnosti Meta pomoci chránit soukromí uživatelů. Umožní totiž posílat zprávy, které po 24 hodinách zmizí. Organizace na ochranu dětí to ale kritizují. Nová funkce podle nich znemožní boj proti zneužívání dětí.

"Ne všechny zprávy musí zůstat navždy," řekl po představení nové funkce aplikace WhatsApp šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg. Možnost posílat zprávy, které vydrží jen 24 hodin, ale vadí organizacím na ochranu dětí, uvedl deník The Guardian.

"Pachatelé často nalákají děti na otevřených platformách, jako je Instagram, poté se s nimi přesunou na WhatsApp, kde je menší šance, že je rozpoznají," uvedl šéf britské organizace na ochranu dětí Andy Burrows. "Špatně promyšlená funkce jim umožní zprávy mazat, takže bude pro policii ještě těžší je dopadnout," dodal.

Související obsah

Meta navíc hodlá do aplikace dodat koncové šifrování. Policisté by tedy neměli možnost se k odeslaným zprávám dostat. "Byl by to toxický koktejl nebezpečí," myslí si Burrows.

Společnost se ale hájí. Údajně dokážou rozpoznat útoky na děti pomocí nezašifrovaných dat. "Naše poslední revize zjistila, že bychom byli schopní nahlásit úřadům důležité informace, i kdybychom už používali koncové šifrování," prohlásila šéfka bezpečnosti firmy Meta Antigone Davisová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz