Domácí

Strážníci varují před živými dárky. U popelnic nacházejí štěňata i prasátka

Pardubičtí strážníci apelují na každého, kdo uvažuje, že pod stromeček někomu pořídí živý dárek. Nejen psi a kočky, ale i malá prasátka po svátcích v desítkách případů končí v útulcích nebo dokonce u popelnic.

Vánoční euforie dělá z roztomilých štěňátek hrdiny Štědrého večera, o pár dní později ovšem zvířata nové majitele přestávají bavit a končí často na ulici.

Stalo se to přede dvěma lety i miniprasátku, které původní majitelé pojmenovali Peggy. Na tísňovou linku volali lidé, že zvíře našli v popelnici. Po odvysílání reportáže se ale přiznali, že vodili městskou policii za nos. Žena totiž dostala prasátko jako dárek a nevěděla, co s ním. Vyhrála myšlenka jít ke kontejneru a hrát nálezce. A to proto, aby se o zvíře někdo dobře postaral.

V roce 2018 skončilo jen v ostravských útulcích 28 psů, kteří se stali nechtěnými dárky. V Pardubicích se ve stejný rok našla dokonce krabice se dvěma štěňaty a u popelnic byl vyhozený potkan i s klecí.

Související obsah

Někteří majitelé zvířata zase nezvládají. Letos v únoru zavolala pomoc majitelka bytu, kterou držel v šachu vlastní pes. Musela se ukrýt za zamčenými dveřmi kuchyně. Žena z okna strážníkům hodila klíče, ti se dostali do bytu a zvíře zpacifikovali odchytovou tyčí.

Městská policie znovu varuje před každoročním vánočním evergreenem, na jehož konci jsou útulky plné opuštěných zvířat.

Lidé by si měli rozmyslet, zda z dlouhodobé perspektivy zvíře vůbec zvládnou. Rodiče často přemluví vlastní děti, které snadno podlehnou módním trendům. Když například začala mánie okolo Harryho Pottera, děti si pod stromeček přály hlavně sovy.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz