Domácí

České policistky pózovaly pro kalendář, přitom je nemá nikdo znát. GALERIE

České policistky pózovaly pro kalendář, přitom je nemá nikdo znát. GALERIE
Zdroj: Ekonomický deník

Kalendář s vysoce postavenými kriminalistkami vydala Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Kromě policistek se zbraněmi v něm pózují i civilní zaměstnankyně. Focení dostaly pod stromeček, podle mluvčího Jaroslava Ibeheje jde o poděkování za jejich práci.

NCOZ má na příští rok kalendář s dvanáctkou detektivek a dalších zaměstnankyň. Ekonomický deník přišel s tvrzením, že řada z nich pracuje v terénu a veřejnost by neměla znát jejich tváře. Redakce TN.cz jim proto obličeje rozostřila.

Mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej to popírá. "Chtěl bych důrazně uvést, že ani jedna kolegyně z našeho kalendáře nevykonává takzvanou operativně pátrací činnost," řekl. 

Na fotkách ale pózuje třeba policistka, která vedla vyšetřování korupční kauzy bývalého poslance a středočeského hejtmana Davida Ratha.

Související obsah

"Kalendářem jsme chtěli demonstrovat, že na našem útvaru pracuje cca 30 procent žen. Zároveň se jednalo o poděkování za jejich práci," doplnil Ibehej.

Aranžmá fotek se různí, jedna z kriminalistek má přes rameno přehozenou brokovnici a výrazem připomíná hlavní postavu filmu Brutální Nikita. Jiná se zase stylizovala do podoby prvorepublikové femme fatale, inspiraci mohla najít u některé z tehdejších filmových hvězd.

vk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz