Slovensko

Bývalý mistr Evropy rozdával konopné masti. Dostal překvapivě tvrdý trest

Slovenský soud vynesl překvapivě tvrdý verdikt nad mužem, který pěstoval marihuanu kvůli léčivé masti. Bývalý slovenský mistr Evropy v závodech motorových člunů má strávit ve vězení 20 let a také mu propadne majetek.

"Já jsem nikomu neublížil, nikoho jsem nezabil," hájil se odsouzený Josef Šipoš. A rozsudek překvapil i jeho rodiče. "Je to kruté," pronesla matka. "V životě jsem naposledy plakal, když mi zemřel otec. To je 50 let. A od té doby jsem neplakal. Uměl jsem se ovládal, ale tentokrát..." přidal se zdrcený otec odsouzeného.

Bývalý mistr Evropy kvůli 18 kilogramům sušené marihuany za více než 4,5 milionu korun ztratil nejen svobodu, ale také rodinný dům, který mu darovali rodiče. Od soudu přitom mohl odejít až s 25letým trestem.

"Případ pana Šipoše je jasným důkazem toho, že slovenská právní úprava umožňuje ukládat nepřiměřeně kruté tresty pro přechovatele marihuany," bránil svého klienta advokát.

Související obsah

​"Případ znám samozřejmě z médií, ale i tak mi uložený dvacetiletý trest přijde velmi přísný, nemluvě o trestu propadnutí majetku. Navíc jedná-li se o dosud bezúhonného člověka, který s produktem neobchodoval a rozdával jej v okruhu svých známých pro léčebné účely," reagoval na kauzu advokát ze společnosti Rada & Partners Jan Sádlo.

Čtyřiačtyřicetiletý muž pěstoval marihuanu dva roky. Recepturu nastudoval na internetu a v Praze prý koupil semena. Pak načerno vyráběl mast. Tu měl rozdávat příbuzným a známým, aby si ulevili od bolesti zad nebo kloubů. Zájem o mastičku prý měli i onkologičtí pacienti.

Rodina je rozhodnutím soudu zdrcena. Dům postavili vlastníma rukama. Tak tvrdý trest rozhodně nečekali. "Tady v Seredi jsou známé firmy, měly celé skupiny. A tihle lidé dostali devět let?" podivoval se otec odsouzeného.

Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný se na místě odvolal, konečné slovo tak bude mít trnavský krajský soud. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz