Zajímavosti

Konec závislosti na sociální síti? Instagram přichází s novinkou

Konec závislosti na sociální síti? Instagram přichází s novinkou
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Instagram přichází s novinkou. Novou funkcí se společnost snaží zamezit závislosti právě na této sociální síti. Uživatelům tak pomůže v tom, aby netrávili na síti příliš mnoho času.

Společnost Instagram začala testovat novou funkci "Take a Break". Ta má pomoci předcházet závislosti na této sociální síti. Bude však na každém uživateli, zda novinku využije.

Lidé si totiž v sekci "Nastavení" u této sociální sítě budou moci vybrat, zda chtějí být vůbec informováni o tom, že na síti tráví až moc času. Pokud ano, tak si v aplikaci zadají, jestli chtějí být upozorněni po 10, 20 nebo 30 minutách.

Související obsah

Následně se uživatelům zobrazí notifikace, že mají platformu už zavřít. O novince informoval portál CNN. Funkce bude v následujících měsících dostupná pro lidi ve Spojených státech amerických, Spojeném království, Kanadě a Austrálii.

"Přestože bude tento nástroj dostupný pro všechny, myslím, že je důležitý zvláště pro dospívající, aby lépe porozuměli tomu, co sdílí na sociálních sítích," uvedl šéf společnosti Instagram Adam Mosseri.

Funkce představuje snahu odborníků o to, aby dali uživatelům větší kontrolu nad sociální sítí a nad svým uživatelským účtem. V případě, že se novinka osvědčí, pro všechny uživatele by mohla být v provozu za další dva měsíce.

Instagram pozastavil vývoj verze pro děti. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz