Domácí

Lanovka na Petřín je poprvé ve vánočním kabátu. Kde mají výzdobu MHD nejhezčí?

Lanovka na Petřín je poprvé ve vánočním kabátu. Kde mají výzdobu MHD nejhezčí?
Zdroj: DPP HMP

Lanovka na Petřín získala sváteční podobu poprvé v historii a doplnila tím šest vánočních vozů hromadné dopravy, které během adventu jezdí v Praze. Kreativní ale byli dopravci i v dalších čtrnácti městech po celé republice.

Chloubou měst už nebývá během adventu jen bohatě vyzdobený stromeček na náměstí. Poslední dobou mezi sebou pomyslně soupeří i dopravní podniky, které vymýšlí co nejoriginálnější vánoční design tramvají, autobusů nebo trolejbusů.

V Praze je vánoční vozový park hodně pestrý. Kromě lanovky na Petřín si cestující mohou vychutnat sváteční jízdu se světýlky i v historické tramvaji nebo retrobusu. Všechna vozidla dohromady zdobí více než 13 tisíc světýlek, vnitřní sváteční dekorace a také speciální vnější polepy se zimní a vánoční tematikou. Kromě toho je rozzářená také stanice lanové dráhy. 

Související obsah

​​V Ústí nad Labem si také vzali do parády několik trolejbusů. Většina je zahalená do světelných řetězů a v oknech svítí sněhové vločky. Po městě jezdí i vůz, který má celoplošný polep s vánočními motivy. Na první pohled to vypadá, že je trolejbus zabalený do vánočního papíru a uvnitř sedí na sedačkách sněhuláci, sobi nebo vánoční skřítci.

V Ostravě se bude až do konce ledna prohánět modro-stříbrná tramvaj, na které je potisk sněhových vloček. Výzdobu doplňují stříbrné hvězdy v oknech. Tramvaj jezdí na různých linkách, aby si ji užili lidé ve všech městských obvodech.

Speciálně vyzdobené vozy jezdí také v Brně, Plzni, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Děčíně, Mostě, Liberci, Mladé Boleslavi, Olomouci, Opavě, Karlových Varech a Ústí nad Labem. Fotky vánočních vozů najdete v následující galerii: 

​Na to, jak vypadaly vánoční vozy MHD v Praze v loňském roce, se podívejte v reportáži z Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz