Domácí

Tajemná smrt krásné cizinky v Praze: Rodina si přijela pro její tělo

Tajemná smrt krásné cizinky v Praze: Rodina si přijela pro její tělo
Zdroj: Facebook/ Daire Ni Heidhin

Pekelné dva týdny za sebou mají rodiče 29leté Daire Ni Heidhinové z Irska, která náhle zemřela během výletu v Praze. Při vyřizování převozu těla domů si našli čas i na návštěvu míst, kde předtím byla jejich dcera. Stověžatá se jim líbí, už navždy pro ně ale zůstane zatížená touto tragédií.

Dámská jízda v Praze skončila smrtí 29leté Daire z irského Dundalku. Rodiče si do české metropole přiletěli pro dceřino tělo, aby ho mohli doma pohřbít. Převoz se jim povedlo zařídit za necelé dva týdny.

"Daire se vrací domů ve středu večer, její rodiče jsou rádi, že se to konečně podařilo zařídit. Jsou moc vděční za veškerou podporu a pomoc, kterou jim poskytli lidé v Praze," řekla TN.cz nejlepší přítelkyně zesnulé ženy Niamh Kerleyová.

"Všichni na ně byli moc hodní, hotelový personál byl úžasný. Dokonce navštívili irskou hospodu, ve které předtím byla i Daire. Od obsluhy dostali nádherný adventní věnec. Za podporu, které se jim v Praze dostalo, budou nadosmrti vděční. Říkali, že je to vážně nádherné město," doplnila.

Související obsah

Daire zemřela v sobotu 27. listopadu poté, co se jí na hotelovém pokoji přitížilo a musela do nemocnice. Nikdo z blízkých nečekal, že už se z Prahy živá nevrátí. S jakými konkrétními zdravotními problémy se potýkala, není známo. Podle britských médií ji odvezli záchranáři, jejich mluvčí Jana Poštová ale popřela, že by k takovému případu vyjížděli. Kamarádky tak zřejmě k hotelu zavolaly taxi.

Truchlí i její přítel Kevin O’Hanlon. "Cítím se, jako bych se zasekl ve snu a nemohl se probudit," napsal na sociální síť. Mladá žena pracovala jako praktická lékařka pro děti do pěti let a ve volném čase hrála ženský fotbal. 

Peníze na převoz těla do Irska zajistila Kerleyová přes internetovou sbírku. Vybralo se přes 620 tisíc korun, původní cíl byl přitom "jen" 250 tisíc. Všechny peníze, které po návratu Daire do rodného města zbydou, věnuje její kamarádka repatriační nadaci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz