Domácí

Řidič kamionu způsobil nehodu, vypadla mu velká kovová tyč. Hledá ho policie

Policie pátrá po řidiči, který u Hlinska poztrácel kovové předměty ze svého vozu. O ně si pak poničili auta tři šoféři.

Říká se tomu klanice, ale prakticky jde o postranní kovovou tyč, která přidržuje náklad. Například stromy, které se vyvážejí z lesa.

Nákladní vůz jel 26. listopadu před sedmou hodinou ráno po silnici mezi Hlinskem a Kladnem. Řidič ztratil tyč, ale nezastavil. Možná o tom ani nevěděl.

Do tyče nabourala tři auta. Odneslo to šest pneumatik a disků. Kdo by měl důležité svědectví k vypátrání řidiče, měl by se policistům ozvat.

Je to týden, co jiný řidič u Holotína na Pardubicku ztratil náklad. Z podvalníku vysypal rovnou náklaďák. "Na místě byly tři specializované vyprošťovací vozy," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. "Vypadá to hrozivě, ale zaplaťpánbůh se nikomu nic nestalo," řekl řidič kamionu. To, co prý na silnici viděl, byla srnka. "Šlápl jsem na brzdy, chytilo mě to a skončil jsem tam, kde jsem skončil," dodal.

Související obsah

Jenže policisté úplně nevěří řidičově verzi o divoké zvěři, která byla podle něj viníkem nehody. "Řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze vozovky," tvrdí mluvčí policie Markéta Janovská.

Muž s verdiktem na místě souhlasil a zaplatil. Policisté udělili řidiči pokutu 1 600 korun.

Poničil náklad, tahač, betonový mostek, značku, ještě navíc porazil strom. Škoda je minimálně 600 000 korun. Souprava vletěla do příkopu velmi rychle, a i když náklaďák držely řetězy a popruhy, skončily potrhané. Na šest hodin tahle nehoda zablokovala silnici z Chrudimi do Čáslavi.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz