Domácí

Řidič kamionu způsobil nehodu, vypadla mu velká kovová tyč. Hledá ho policie

Policie pátrá po řidiči, který u Hlinska poztrácel kovové předměty ze svého vozu. O ně si pak poničili auta tři šoféři.

Říká se tomu klanice, ale prakticky jde o postranní kovovou tyč, která přidržuje náklad. Například stromy, které se vyvážejí z lesa.

Nákladní vůz jel 26. listopadu před sedmou hodinou ráno po silnici mezi Hlinskem a Kladnem. Řidič ztratil tyč, ale nezastavil. Možná o tom ani nevěděl.

Do tyče nabourala tři auta. Odneslo to šest pneumatik a disků. Kdo by měl důležité svědectví k vypátrání řidiče, měl by se policistům ozvat.

Je to týden, co jiný řidič u Holotína na Pardubicku ztratil náklad. Z podvalníku vysypal rovnou náklaďák. "Na místě byly tři specializované vyprošťovací vozy," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. "Vypadá to hrozivě, ale zaplaťpánbůh se nikomu nic nestalo," řekl řidič kamionu. To, co prý na silnici viděl, byla srnka. "Šlápl jsem na brzdy, chytilo mě to a skončil jsem tam, kde jsem skončil," dodal.

Související obsah

Jenže policisté úplně nevěří řidičově verzi o divoké zvěři, která byla podle něj viníkem nehody. "Řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze vozovky," tvrdí mluvčí policie Markéta Janovská.

Muž s verdiktem na místě souhlasil a zaplatil. Policisté udělili řidiči pokutu 1 600 korun.

Poničil náklad, tahač, betonový mostek, značku, ještě navíc porazil strom. Škoda je minimálně 600 000 korun. Souprava vletěla do příkopu velmi rychle, a i když náklaďák držely řetězy a popruhy, skončily potrhané. Na šest hodin tahle nehoda zablokovala silnici z Chrudimi do Čáslavi.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz