Za volantem

Horor na dálnici: Kamion vláčel zaklíněné auto, vyděšená řidička mávala o pomoc

Horor na dálnici: Kamion vláčel zaklíněné auto, vyděšená řidička mávala o pomoc
Zdroj: Grzesiek Misiek / YouTube

Neuvěřitelná nehoda se stala minulý týden na dálnici poblíž amerického Chicaga. Kamion tam "nabral" osobní auto a desítky až stovky metrů ho táhl po silnici, aniž by jeho řidič zareagoval. Zato mladá a hodně vyděšená řidička osobáku zoufale mávala o pomoc a ze své rozmačkané hondy volala policii.

Řidička Hondy Accord vykukuje z okénka zdemolovaného sedanu, všude se valí dým a zápach pálených gum. Řidič kamionu si ale vůbec nevšímá, že má pod návěsem zaklíněné osobní auto. Copak nezaregistroval náraz, pokles výkonu, skřípění kol nebo aspoň kouř? Nejspíš měl situaci zčásti ve slepém úhlu a pravé zrcátko prostě nekontroloval.

Pod koly se mu mezitím odehrávalo drama. Řidička Hondy Accord mávala na projíždějící auta, aby jí někdo pomohl, a několikrát telefonovala na policii, zatímco kamion její auto vláčel dál.

Drama na dálnici u Chicaga natočil jeden z projíždějících řidičů. Krátce poté se mu prý podařilo upoutat pozornost šoféra, kamion zastavit a devatenáctiletou řidičku zachránit. Měla obrovské štěstí – takové "setkání" s kamionem málokdo přežije. Podle policie však při této hrozivé nehodě nebyl nikdo zraněn, informuje portál americké stanice ABC.

Související obsah

​Jak k neuvěřitelné nehodě došlo? Policie státu Illinois uvedla, že 19letá Laylisha Gardnerová chtěla změnit jízdní pruh a v tu chvíli se její auto zaklínilo pod kamion. Verze jsou ale dvě – právník řidičky v rozhovoru pro rozhlasovou stanici WGN Radio později uvedl, že na auto jeho klientky najel kamion, když se přesouval z levého pruhu.

O tom, kdo nese vinu, bude muset rozhodnout soud. Laylisha Gardnerová má ale štěstí, že se ho může vůbec zúčastnit.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události