Krimi

Muž se zabarikádoval v domě i s jedovatými hady. Hrozil, že bude zabíjet

Muž se zabarikádoval v domě i s jedovatými hady. Hrozil, že bude zabíjet
Ilustrační foto | Zdroj: AKTU.cz

Téměř dvacítka policistů v úterý zasahovala v obci na Uherskohradišťsku kvůli duševně nemocnému muži. Ten se zabarikádoval v domě s příbuznými, ale také s jedovatými hady a začal všem vyhrožovat smrtí. Policisté se obávali, že by mohl být i ozbrojený. Nakonec se jim ho podařilo zpacifikovat.

Výjezd jako z akčního filmu. Před dům v obci na Uherskohradišťsku v úterý kromě záchranářů dorazily také asi dvě desítky policistů, a to včetně členů zásahové jednotky a policejního vyjednavače. O nezvyklý rozruch se postaral duševně nemocný muž. Ten se totiž zamkl v domě a začal být agresivní.

"Ihned po přijetí oznámení od příbuzných a záchranářů na místo vyrazila policejní hlídka. Dle zjištěných informací mohl být muž ozbrojený. Vykřikoval, že podpálí dům a všechny zabije. Navíc zde byla důvodná obava, že ublíží i sobě. V domě se také nacházel pes bojového plemene a jedovatí hadi," okomentovala výjezd policejní mluvčí Milena Šabatová.

Související obsah

​Protože agrese muže se stupňovala, na místo musel dorazit i policejní vyjednavač. Dorazila také zásahová jednotka z Brna.

S mužem se ale policisté nedomluvili. Když přestal komunikovat, jednotka vnikla do domu a muže zpacifikovala. Skončil v péči záchranářů.

"Policisté společně s kriminalistickým technikem dům ohledali, aby se mimo jiné přesvědčili, že příbuzným nehrozí nebezpečí. Akce byla ukončena jen díky profesionálnímu zásahu policistů a přijatým bezpečnostním opatřením," dodala Šabatová, která současně poděkovala i všem ostatním zasahujícím záchranným složkám za pomoc.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz