Domácí

Univerzita ztratila už třetího pedagoga za poslední půlrok

Univerzita ztratila už třetího pedagoga za poslední půlrok
Zdroj: Jana Staňková / CNC / Profimedia

Za poslední půlrok zemřel už třetí pedagog Slezské univerzity v Opavě. Hugo Přibyl, známý ostravský lékař, zesnul 4. prosince ve věku 66 let. Se Slezskou univerzitou spolupracoval 12 let.

"Byl znám širší veřejnosti zejména díky svým bohatým zkušenostem s léčbou seniorů, o kterých dokázal poutavě vyprávět, ale především jim pomáhat a rozumět jejich problémům," píše o ostravském rodákovi Magazín Patriot. Pohřeb je naplánovaný na sobotu 11. prosince v 11 hodin v obřadní síni ve Slezské Ostravě.

Ostravský rodák Přibyl získal atestaci ze všeobecného lékařství v roce 1985, z geriatrie v roce 1993. Svoje znalosti rozvíjel i na zahraničních stážích, a to v Belgii, USA a především v britském Oxfordu. Před smrtí vyučoval také na Fakultě veřejných politik v Ústavu ošetřovatelství Slezské Univerzity v Opavě.

Související obsah

​Během posledních měsíců zemřelo několik pedagogů Slezské univerzity. Na začátku srpna skonal anglista Ústavu cizích jazyků Radek Glabazňa. "Radek byl můj soused v Brance. Nezlobte se, ale dosud tomu nevěřím. Nechápu to. Brečím. Sbohem, Radku. A děkuji Ti za Tvé přátelství a za Tvou poezii," řekl tehdy pro portál Ostravan.cz o Glabazňovi básník a textař David Bátor.

V neděli 28. listopadu zemřel po krátké nemoci ve věku 47 let Zdeněk Remeš, který vyučoval na Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity v Opavě. "Vždy jsme oceňovali jeho pracovitost, tvořivost a poctivý přístup ke studentům i kolegům. Gastronomie nebyla jen jeho prací, ale i koníčkem. Studentům měl co předat ze své bohaté praxe získané u nás i v zahraničí," napsali jeho kolegové na web školy. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

at, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz