Zahraničí

Bouře Barra řádila na britských ostrovech. Ničila zdi i ploty

Bouře Barra zasáhla v úterý a ve středu britské ostrovy. Dosahovala dokonce rychlosti vichřice. V Irsku zůstává ještě ve středu odpoledne asi 59 tisíc domácností bez proudu.

Britské ostrovy, především Irsko, zasáhla v úterý a ve středu bouře Barra. Ještě ve středu odpoledne bylo bez proudu 59 tisíc irských domácností, uvedla britská BBC.

"Vítr během dne nad britskými ostrovy slábl. Zpočátku dne ještě dosahoval rychlosti vichřice u pobřeží," popsala meteorologická konzultantka Dagmar Honsová. Kontinentální Evropa už se tedy nejspíš vichřice nemusí obávat.

Související obsah

Ve středu dosahoval vítr rychlosti až 130 km/h. Školy v tamním okresu Donegal zůstávají stále zavřené. Tamní meteorologové stále varují před silným větrem.

"Nyní se tam vyskytují poměrně vydatné a četné přeháňky," popsala tamní situaci Honsová. Bouře zasáhla také Skotsko a sever Anglie.

V Severním Irsku při bouři padaly stromy a spadla tam zeď. Ve Walesu poškozovala například oplocení u majáků. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz