Domácí

Změny v MHD: Ve kterých městech pojedou spoje jinak? PŘEHLED

Změny v MHD: Ve kterých městech pojedou spoje jinak? PŘEHLED
Zdroj: TV Nova

V Praze, Ostravě, Brně a dalších městech začne od neděle platit nový jízdní řád v prostředcích městské hromadné dopravy. V moravskoslezské metropoli navíc ve vozech překvapí nový hlas. Podívejte se, jaké změny cestující čekají.

V řadě měst se lidé musejí připravit na to, že jejich spoje pojedou od neděle jinak, další města pak chystají změny v jízdních řádech od 1. ledna. Podrobné informace zveřejňují na svých webových stránkách dopravních podniky.

Většinou jde o úpravu časů odjezdů a příjezdů, o přidání nových zastávek a spojů, nebo dokonce o úplné zrušení některých spojů a zastávek.

Související obsah

Ostrava​

Velká změna čeká cestující v Ostravě. Po dlouhých 20 letech se změní hlas, který oznamuje názvy jednotlivých zastávek a další důležitá hlášení. "Nově se nahrávalo celkem 1 318 zvuků. Poslech všech hlášení by trval více než 3 hodiny," píše na webu Dopravní podnik Ostrava. Dalšími změnami v ostravské dopravě jsou například nové názvy některých zastávek.

Brno

Tam nastává také výrazná změna, noční linky budou totiž jezdit déle, a to až do 7. hodiny ranní. Některé noční spoje rovněž prodlouží své trasy. I v Brně se pak změní názvy některých zastávek. Přibydou ale i nepříjemné změny. Od neděle 12. prosince začne dlouhodobá železniční výluka mezi Brnem a Blanskem. Kvůli tomu se změní provoz některých linek MHD, přesné informace má na webových stránkách Dopravní podnik města Brna.

Olomouc

V Olomouci se změní jízdní řády některých linek. Týkat se to bude například linky č. 14, č. 13, č. 15, č. 20. Některé spoje linky 19 budou pak nově převedeny na linku 12. V autobusových spojích, které obsluhují hlavní nádraží, rovněž dojde ke změnám v jízdním řádu, aby spoje lépe navazovaly na vlaky.

Praha

V hlavním městě nově přidají do systému PID další zastávky. Půjde i o mimopražské zastávky. Bude se to týkat linek, které svou cestu začínají ve stanici Zličín, Střížkov nebo Černý Most. Nově budou tak v systému PID zastávky linek, které míří třeba do Harrachova, Liberce, Žatce, Rumburku a do dalších měst. Více se dozvíte na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Pardubice

Ve městě vznikne od 12. prosince nová autobusová linka s číslem 20. Ta bude obsluhovat rovněž novou zastávku Rokycanova (křižovatka u ulic Na Spravedlnosti a Rokycanova). Linka bude začínat svou trasu na zastávce Závodu Míru, kde ji pak bude i končit. Bude jezdit denně každých 30 minut, a to od 6:00 do 19:00. Kromě toho se v Pardubicích také změní názvy některých zastávek.

Liberec

Nová linka bude i v Liberci a nahradí linku 24 o svátcích a v neděli. Nový spoj s číslem 39 bude jezdit mezi zastávkami Růžodol Mlýn a Pavlovice křižovatka. Na lince číslo 30 bude zase platit nový jízdní řád.

Ústí nad Labem

Také v Ústí nad Labem přibyde nová linka. Spoj označený číslem 12 začne svou cestu v Církvicích a skončí v zastávce Předlická. Spoj vyjede každý den v 7:01. "Jedná se o jeden spoj pouze v uvedeném směru pro žáky základních škol v oblasti Střekova a dále pro studenty UJEPU a škol sídlících na Klíši," informuje na svých stránkách Dopravní podnik města Ústí nad Labem.

Plzeň

Tady bude omezený provoz autobusové linky 58. V rámci této linky zůstanou jen ranní spoje, a to v 6:40 a v 7:25 z Bílé Hory. Budou ale prodlouženy až do zastávky Okounová. V opačném směru ale žádný spoj linky 58 jezdit nebude. Tato linka rovněž nebude v provozu o vánočních a letních prázdninách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz