Domácí

Lukáška našli v babyboxu i s dopisem od nešťastné maminky. Vše mu vysvětlila

Lukáška našli v babyboxu i s dopisem od nešťastné maminky. Vše mu vysvětlila
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

V nymburském babyboxu se v pátek večer našlo další miminko. Tentokrát ale zdravotníci přesně vědí, jaké má jméno a proč se ho rodina vzdala. Lukáška totiž odložila maminka i s dopisem. V tom se synkovi omlouvá a vysvětluje mu, že je nemocná a nemůže se o něj postarat.

Ve velmi těžké životní situaci se zřejmě ocitla žena, která v pátek odnesla do nymburského babyboxu svého syna. Když chlapečka po půl sedmé večer zdravotníci brali do náruče, našli u něj i dopis od nešťastné maminky. "Omlouvá se svému synkovi a píše, že se o něj nedokáže starat, taky prý je nemocná," vysvětluje zakladatel babyboxu Ludvík Hess.

Díky dopisu je ale jasné, jak se chlapeček jmenuje. Lukáškovi jsou podle pediatra zhruba čtyři měsíce (možná pět), na pohled je zdravý.

Související obsah

​"Svojí postavičkou zaplnil celou bedýnku babyboxu. Lukáš byl oblečený v zimním overalu, zabalený v šedé plyšové dece a na cestu dostal tašku ozdobenou sovičkami," dodává Hess.

Lukáš je třetím nymburským děťátkem, 16. letošním a skóre kluci versus holky upravil na 105:125. "Prohlížím si pečlivě obrázek klučíka, který mi přišel do mobilu. A věřte nevěřte, on se směje!" dodává Hess. I toto miminko dostane do kolébky dárek od České mincovny, zlatý dukát s číslem 230.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz