Domácí

V babyboxu našli holčičku s plyšákem, její odložení provázely problémy

V babyboxu našli holčičku s plyšákem, její odložení provázely problémy
Zdroj: Profimedia

V opavském babyboxu v úterý našli několikaměsíční holčičku v zimní kombinéze a s plyšovým medvídkem. Trvalo deset minut, než se jí žena definitivně vzdala. Zápasila totiž s igelitovou taškou, která bránila uzavření schránky. Dívenka dostala jméno Olinka.

Přesně v 11:07 dostali ve Slezské nemocnici v Opavě hlášení o odložené holčičce v babyboxu. Děťátko na sobě mělo šedou zimní kombinézu s kapucí a na cestu do světa dostalo plyšového medvídka. Žena se miminko pokusila odložit i s velkou igelitovou taškou, ta ale svými rozměry bránila uzavření dvířek babyboxu.

"Nešťastná žena odkládající dítě jej tedy vyjmula zpět z babyboxu a vzápětí odložila znovu, tentokrát už bez igelitky. Snaha odložit děťátko trvala až do 11:17 a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo," uvedl zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess.

Související obsah

​Podle ošetřující lékařky je děťátko staré několik měsíců a na první pohled se zdá být v pořádku. Holčička dostala jméno Olinka.

Opavský babybox s osmi odloženými dětmi se dostal na smutné první místo v Moravskoslezském kraji. Se svými 56 tisíci obyvateli Opava vede, má jedno odložené děťátko na sedm tisíc obyvatel. "Olinka zvýšila skóre holky versus kluci 126:103," shrnul Hess.

Malá Olinka, podobně jako další odložené děti získá tradiční zlatý dukát od České mincovny.

V březnu letošního roku odložila matka do babyboxu čtyřměsíční dítě, ale po týdnu ho chtěla zpátky. Podívejte se na reportáž:

 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz