Zahraničí

Sestřička Petra z Česka zmizela v Londýně. Policie zveřejnila nové detaily

Sestřička Petra z Česka zmizela v Londýně. Policie zveřejnila nové detaily
Zdroj: Metropolitní policie

Londýnská policie zveřejnila nové detaily o pohřešované Petře S., která před dvěma týdny beze stopy zmizela v Londýně. Naposledy ji viděli v autobuse cestou z práce, předtím si vybrala peníze z bankomatu. V souvislosti s pátráním strážci zákona zadrželi jednoho muže.

Petra S. se pohřešuje od neděle 28. listopadu. Policisté po dvou týdnech pátrání zveřejnili další podrobnosti o tom, co dělala těsně před zmizením.

Dvaatřicetiletá Češka, která se živí jako pomocná sestra v dětské nemocnici Evelina London Children's Hospital, odešla z práce okolo 19:45 greenwichského času. Poblíž svého zaměstnání si vybrala peníze z bankomatu a nastoupila do autobusu ve směru do londýnské čtvrti Elephant and Castle, píše BBC.

Potom přestoupila na linku do Camberwellu, kde bydlí. Právě v hromadné dopravě ji viděli ve 20:22 naposledy.

Související obsah

​"Mám za to, že všichni neseme část zodpovědnosti na tom, pokusit se a pomoci ji najít, protože byla daleko od své rodné země České republiky, daleko od své rodiny a pracovala tady pro naše zdravotnictví," řekla v sobotu mluvčí metropolitní policie Harriet Harmanová.

Policisté v souvislosti se zmizením Petry zadrželi jednoho muže, už několik dní je ve vazbě. Jakou v případu hraje roli, zatím vyšetřovatelé tají.

https://twitter.com/LambethMPS/status/1469596780316737545

"Vyzýváme kohokoliv z jejích přátel, kohokoliv, kdo ji viděl, aby se s námi spojil a předal nám jakékoliv informace. Chceme si být jistí, že ji najdeme, a doufáme, že je v bezpečí," doplnila Harmanová.

Metropolitní policie už se spojila i s příbuznými mladé ženy v Česku, ti o ní však žádné zprávy neměli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz