Domácí

Opilý řidič driftoval s autem na letišti, smetl tři lidi

Opilý řidič driftoval s autem na letišti, smetl tři lidi
Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA

Záchranáři i policisté museli v neděli po půlnoci zasahovat na letišti u obce Kámen na Pelhřimovsku. Řidič osobního automobilu (22) tam podle vyšetřovatelů při nebezpečných manévrech srazil tři lidi. Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo. Řidič ale nadýchal 1,28 promile alkoholu.

Policisté z pelhřimovského dopravního inspektorátu prověřují nehodu, která se odehrála v noci na neděli. Stala se ani ne hodinu po půlnoci v katastru obce Kámen na Pelhřimovsku. 

V areálu tamního letiště si měl dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia krátit čas tím, že zkoušel smyky před obecenstvem. Při provádění nebezpečných manévrů podle policie nebyl v autě sám. Ze zadního sedadla vše sledoval spolujezdec. Další tři kamarádi jeho automobilové kousky pozorovali zvenčí. Zábava se ale zvrtla.

Související obsah

​"Řidič úmyslně uváděl vozidlo do smyku a narazil na letištní ploše do tří přihlížejících osob. Tyto osoby utrpěly lehká zranění. Lehké zranění utrpěl i spolujezdec ve vozidle," upozornila mluvčí policie Dana Čírtková.

Všechny zraněné záchranáři ošetřili. Bylo velkým štěstím, že se nikomu nic vážného nestalo. Řidiče nechali policisté pro kontrolu dýchnout. Test na alkohol byl pozitivní, mladý muž nadýchal 1,28 promile.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz