Nehoda

Šílené kousky z českých silnic: Řidiči nezvládají krotit svoje auta na sněhu!

Šílené kousky z českých silnic: Řidiči nezvládají krotit svoje auta na sněhu!
Zdroj: HZS / YT

Jeden driftoval nedobrovolně, druhý schválně. Oba o auta přišli. První ho zbořil o sloup, druhému jeho BMW úplně shořelo. Podívejte se na kousky, které někteří řidiči předvádějí na zasněžených silnicích Česka.

Čerstvá sněhová nadílka některým řidičům nadělala pořádné starosti, jiné vyprovokovala k nebezpečným frajeřinkám. A okamžitě přibylo nehod, které museli řešit policisté i hasiči.

Ti v pondělí večer vyjížděli v Pardubicích k požáru BMW. Příčina? Jeho majitel vyrazil na sníh driftovat… Do zábavy se tak zabral, že si nevšiml, že mu za zadkem začíná hořet. Motor hnal do otáček, čímž se nadměrně zahřívalo výfukové potrubí, které se během normální jízdy chladí proudícím vzduchem.

Související obsah

"Vznítila se s největší pravděpodobností izolace nad katalyzátorem, který byl přehřátý po driftování," uvedli hasiči. Požár hasili skoro hodinu, ale auto už nezachránili. Celé v plamenech bylo už při jejich příjezdu a po zásahu z něj zbyl jen ohořelý vrak. Škodu hasiči odhadli na 100 tisíc korun. Na výsledek večerního driftu se můžete podívat tady:

Dalšího driftujícího šoféra zachytily kamery ve Svitavách. Tentokrát ale nešlo o dobrovolnou zábavu. Řidič červeného hatchbacku v pondělí brzo ráno přecenil své schopnosti na zamrzlé a zasněžené silnici a zadriftoval si zcela nedobrovolně. Smyk zastavil až sloup elektrického vedení. A náraz to byl docela slušný:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události