Krimi

Mladá žena (†18) zemřela při nehodě na Prachaticku, u Plzně zabilo auto chodkyni

Mladá žena (†18) zemřela při nehodě na Prachaticku, u Plzně zabilo auto chodkyni
Zdroj: Policie ČR

Smrt teprve 18leté spolujezdkyně si v neděli odpoledne vyžádala nehoda dvou aut u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku. Tragicky skončil dopoledne i střet osobního vozu s 49letou ženou na obchvatu Třemošné za Plzní. Přestože ji začali ostatní účastníci nehody resuscitovat a pak pokračovali i záchranáři, na místě zemřela.

Osmnáctiletý řidič peugeotu okolo 17. hodiny podle policie vyjel do protisměru a v zatáčce u obce Strunkovice nad Blanicí se čelně srazil se škodovkou. 

"Po střetu skončilo vozidlo značky Peugeot mimo komunikaci. Spolujezdkyně (ročník 2003) z vozidla značky Peugeot při nehodě utrpěla velmi těžká zranění, kterým následně podlehla," uvedla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Vážně zraněný je i mladý muž, který seděl za volantem. "Utrpěl mnohočetná poranění a zůstal ve voze zaklíněn. Po vyproštění mu musela být poskytnuta akutní přednemocniční péče a ve stabilním stavu byl letecky transportován do traumacentra českobudějovické nemocnice," řekla mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová. Řidič škodovky má lehčí poranění hrudníku, rovněž skončil v nemocnici.

Související obsah

"Přesné příčiny a okolnosti této tragické nehody zjišťují prachatičtí dopravní policisté a kriminalisté," doplnila Schwarzová.

Zdroj: Policie ČR

Další neštěstí se stalo krátce po 10. hodině. Ženu na obchvatu Třemošné na Plzeňsku srazila škodovka.

"Na přímém úseku komunikace již 52letý muž z obce na severním Plzeňsku nedokázal zastavit vozidlo, kdy z levé strany šla chodkyně přes komunikaci na lesní cestu a došlo ke střetu," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Související obsah

Podle portálu Krimi Plzeň začali ženu ostatní účastníci nehody okamžitě oživovat. V resuscitaci pak pokračovali záchranáři, bohužel marně.

"Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem a zemřela. Na místo byl přivolán koroner, u zemřelé bude provedena soudní pitva a další šetření provádí i soudní znalec z oboru doprava. Policisté zjišťují okolnosti a příčinu dopravní nehody," doplnila Ladmanová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz