Zahraničí

Pátrání skončilo tragicky. Češku, která zmizela v Londýně, našli mrtvou

Pátrání skončilo tragicky. Češku, která zmizela v Londýně, našli mrtvou
Zdroj: TV Nova

Zdravotní sestřička Petra S., která před dvěma týdny beze stopy zmizela v Londýně, je po smrti. Britští policisté našli její tělo, oznámil v neděli večer ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Britská média v neděli informovala o nálezu těla v parku v jižním Londýně. Krátce po 21. hodině úřady potvrdily, že se jedná o pohřešovanou Petru S. z Česka. Bylo jí 32 let.

"Velmi smutná zpráva: Britská policie dnes odpoledne našemu zastupitelskému úřadu v Londýně bohužel potvrdila, že nalezla tělo pohřešované české občanky. Příčina úmrtí se vyšetřuje," napsal ministr Kulhánek.

Metropolitní policie už smutnou zprávu předala příbuzným Petry S. v Česku. Tělo podle portálu The Sun našly už dopoledne děti, které si v parku hrály. Nachází se nedaleko místa, kde ženu v neděli 28. listopadu spatřili naposledy.

Související obsah

"S ohledem na rodinu nebudeme k případu sdělovat více informací. Upřímnou soustrast," doplnil Kulhánek. Na pátrání se podílela i česká policie, s britskými kolegy si vyměňovala informace.

Petra S. pracovala jako pomocná sestra v dětské nemocnici Evelina London Children's Hospital. V osudný den odešla z práce, vybrala si peníze z bankomatu a pak nastoupila do autobusu domů. Potom už ji nikdo neviděl.

Kriminalisté před několika dny v souvislosti s jejím zmizením zadrželi podezřelého, zůstává ve vazbě.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz