Zahraničí

Tornáda v USA si vyžádala už přes 100 životů. Obětí stále přibývá

Tornáda, která v noci na sobotu zdevastovala města ve středních a jižních státech USA, zabila více než stovku lidí. Počet obětí ale pravděpodobně ještě poroste, naděje, že záchranáři v troskách najdou přeživší, je stále nižší, uvedl guvernér Kentucky. Jednalo se podle něj o nejničivější tornáda v historii státu.

Nejméně 80 mrtvých v Kentucky a dalších 14 v okolních čtyřech státech hlásí americké úřady poté, co se v noci na sobotu tamními městy prohnala ničivá tornáda. Některá z nich zcela srovnala se zemí, potvrzena byla již více než stovka obětí.

Jejich počet ale stále stoupá. Od sobotního rána v troskách nebyl nalezen jediný živý člověk, uvádí BBC s odkazem na guvernéra Kentucky Andyho Besheara. Ten označil víkendová tornáda za nejničivější v historii státu. "Všechno, co stálo v cestě, šlo k zemi," konstatoval.

Související obsah

​Naděje na nalezení přeživších podle něj klesá a počet obětí v Kentucky pravděpodobně překročí 100. Prezident Joe Biden nařídil federální pomoc v nejhůře zasažených oblastech státu.

O své domovy přišly tisíce lidí, přesný počet ale není zatím známý. Jedno z tornád zničilo města na trase dlouhé přes 360 kilometrů.

Není přitom obvyklé, aby tornáda udeřila v tomto rozsahu mimo jarní a letní měsíce. Prezident Biden oznámil, že požádá Agenturu pro ochranu životního prostředí, aby prozkoumala, jakou roli v živelní pohromě sehrály klimatické změny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz