Naše Česko

Ani Vánoce je nezastaví. Vandalové ničí přírodu i vánoční výzdobu

Ani Vánoce je nezastaví. Vandalové ničí přírodu i vánoční výzdobu
Zdroj: Město Třebíč

I v předvánočním období se musí některá města vypořádávat s vandaly. To platí i v Třebíči, kde vandalové od začátku adventu řádili už třikrát. Odnesla to příroda i betlém.

Betlém, stromek i kontejner. Těmto místům se nevyhnuly činy vandalů, kteří pustoší Třebíč. "Tak už to začíná, přátelé. Výsledek řádění hov*** v lidské podobě. Proč to ten člověk udělal?" ptá se na facebooku Martin Lorenc z Třebíče a připojil i fotky zničeného mladého stromku a převráceného koše.

​Vandalové v období adventních nedělí řádili už potřetí. "Po uříznuté ovečce z betléma na Martinském náměstí a zničeném kontejneru ve Švabinského ulici, se zaměřili na Hrádek. Každou adventní neděli se zapaluje svíčka, ne ničí věci..." píše město Třebíč na svém facebooku.

Související obsah

​Tuto neděli v Třebíči vandal zlomil stromek, týden předtím to odnesl kontejner na elektroniku, který pravděpodobně vandalové zničili výbuchem. "Při explozi byla poškozena zbrusu nová, dřevěná sestava mobilního kontejnerového stání, kterou nechalo vyrobit město, a byla tam umístěna před pár dny," uvedla tisková mluvčí města Irini Martakidisová.

"První adventní neděli jsme rozsvěcovali výzdobu a dali jsme dřevěný betlém. Hned druhý den ji někdo uřízl nebo vykopl ovečku z betléma. Nechali jsme ji opravit a je už zpátky na svém místě. Ráda bych apelovala na lidi, ať se chovají slušně," vyzvala Martakidisová.

Policie v tuto chvíli prověřuje zničení kontejneru, odhadovaná škoda je totiž až 20 tisíc korun.

Strážníci chytli skupinu vandalů. Jeden z nich si na značkách vyzkoušel kung-fu:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz