Zahraničí

Matka si všimla, že synovi nerostou zuby. Lékaři jí sdělili zdrcující diagnózu

Matka si všimla, že synovi nerostou zuby. Lékaři jí sdělili zdrcující diagnózu
Zdroj: Profimedia

Málokdo by u tohoto tříletého chlapečka plného života pojal podezření, že s ním něco není v pořádku. S britskou rodinou si ale osud krutě zahrál. Jejich vysněný potomek Myles totiž trpí vzácnou genetickou poruchou. Rodiče to zjistili, když chlapce nechali vyšetřit kvůli tomu, že mu nerostou zuby.

Myles je vysněný syn Georgie Hughesové a jejího manžela. O to bolestnější bylo, když se dozvěděli o vzácné vadě jejich syna. Ačkoliv Myles vypadá na první pohled jako naprosto zdravé dítě, trpí leukodystrofií. Ta ovlivňuje centrální nervový systém.

Rodiče to zjistili, když si všimli, že jejich synovi nenarostly všechny zuby a rozhodli se tedy navštívit lékaře, který jim pak sdělil smutnou diagnózu.

Související obsah

​Leukodystrofie je velmi vzácná porucha, na světě jí trpí asi jen 100 dětí a přímo ve Walesu byly zaznamenány jen tři případy. Jedním z jejích příznaků je právě menší množství zubů než u zdravého člověka. Dalším symptomem je pak špatná tvorba myelinu, který zabezpečuje izolaci nervových vláken. Třetím příznakem je pak oddálení puberty a tělesných změn. Léčba této vady neexistuje.

Lidé s touto vadou bohužel nemají vysokou šanci na přežití. Většina dětí se nedožije svých 10. narozenin. Předpokládá se, že stav malého Mylese se bude dále pouze zhoršovat, až bude odkázaný na každodenní péči.

Jeho rodiče synovu diagnózu ale berou statečně. "Budeme si muset dát pozor na několik věcí. Lidé s touto poruchou mají často problémy s polykáním. Lékaři nám již řekli, co nás čeká. Touto cestou bych chtěla zvýšit povědomí o této vzácné poruše a pomoct tak ostatním, kteří se dostanou do stejné situace," řekla Georgia Hughesová pro portál North Wales Live. Dodala rovněž, že Myles si zatím užívá života, je plný odhodlání a stále se směje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz