Zahraničí

Holčička trpí vzácnou nemocí a mění se v kámen. Léčba neexistuje

Holčička trpí vzácnou nemocí a mění se v kámen. Léčba neexistuje
Zdroj: Profimedia

Vzácné onemocnění pojivové tkáně postihne jednoho člověka ze dvou milionů. Smutnou diagnózu si vyslechli také rodiče několikaměsíční Lexi Robins z anglického města Hemel Hempstead. Žádný lék navíc neexistuje.

Malinká Lexi se narodila v lednu a na první pohled se nijak neliší od svých vrstevníků. Přesto však nikdy nepovede normální život a nebude moci mít ani děti. Dívenka totiž trpí vzácným onemocněním, které její svaly, šlachy a vazy mění v kost.


Podle portálu Mirror je nemoc známá také jako stav, kdy se z těla stává kámen. Miminko tak nemůže na žádné očkování, v pozdějším věku na operace zubů a jakýkoliv úraz může zapříčinit ztuhnutí kloubů.

Související obsah


Smutnou diagnózu si rodiče vyslechli v červnu poté, co dívenka podstoupila náročné testy. Hned po jejím narození si totiž otec všiml, že miminko má zdeformované palce a moc s nimi nehýbe. "Po rentgenu nám lékaři sdělili, že možná nebude chodit. Nemohli jsme tomu uvěřit, byla tak silná a pořád kopala nožičkama,“ popsala matka holčičky.


Následné testy však potvrdily, že malá Lexi trpí vzácnou nemocí. Na tu navíc neexistuje lék a samotní lékaři o onemocnění nemají příliš velké povědomí. Podle rodičů je však holčička velká bojovnice. "Neustále se usmívá, téměř nikdy nepláče,“ doplnila matka.


Rodiče ale neztrácí naději a věří, že by se díky výzkumům mohl lék najít. Navíc se snaží rozšířit povědomí mezi lidmi o této nemoci.

Malinká Lexi je velký smíšek:

Zdroj: Profimedia

Holčičky trpí závažnou nemocí, která se nedá léčit. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz